Koronární jednotka - JIP

 • (Koronární JIP)

  Koronární jednotka - JIP

   

  Návštěvní doba:
  Návštěvy jsou povoleny po konzultaci s ošetřujícím lékařem.Informace o zdravotním stavu našich pacientů Vám budou poskytnuty v odpoledních hodinách lékařem, výjimečně telefonicky, vždy se souhlasem pacienta.

  Tato vysoce specializované jednotka intenzivní péče poskytuje komplexní péči o kardiologicky nemocné v ohrožení života. Jsou určeny k monitorování základních životních funkcí a intenzivní léčbě kardiologicky nemocných.
  Na koronárních jednotkách jsou hospitalizováni pacienti s akutními koronárními syndromy, pacienti v kardiogenním šoku, se selháním plic i ledvin, nemocní po kardiopulmocerebrální resuscitaci s maligními arytmiemi, pacienti se srdečním selháním, dále pacienti s nově implantovaným kardioverterem, akutními formami zánětu srdečního svalu, plícními emboliemi atd.
  Koronární jednotky jsou vybaveny moderním monitorovacím systém, přístroji pro umělou plícní ventilaci, defibrilátory (přístroje sloužící k úpravě závažných poruch srdečního rytmu), kontrapulzaci (přístroj pro oběhovou podporu pacienta při akutním srdečním infarktu), transportními monitory.


Přednosta
Prof. MUDr. Jan Václavík, Ph.D., FESC
Telefon+420 597 375 202
Emailjan.vaclavik@fno.cz
Primář
MUDr. Marian Branny, Ph.D.
Telefon+420 597 374 024
Emailmarian.branny@fno.cz
Vrchní sestra
Mgr. Ludmila Klemsová, Ph.D.
Telefon+420 597 374 137
Emailludmila.klemsova@fno.cz
×
PředchozíDalší
Načítání