Laboratoře

 • Video-elektroencefalografická laboratoř

  Objednání dospělých: 597 374 496
  Objednání dětí: 597 373 628

  Video-elektroencefalografie je diagnostická metoda založená na elektroencefalografii. Na rozdíl od klasické elektroencefalografie je však na video-EEG přístroji současně s elektrickou aktivitou mozku zaznamenáván také obraz pacienta a zvuky v místnosti.

  Tento kombinovaný záznam je velmi účinným nástrojem v diagnostice záchvatových onemocnění. Vyšetření je vhodné pro pacienty s různými druhy záchvatových poruch, kteří potřebují zpřesnit diagnózu - například u pacientů s podezřením na epilepsii.

   

 • Elektromyografická laboratoř

  Laboratoř elektromyografie slouží k diagnostice poruch periferního nervového systému, poruch nervosvalového přenosu a onemocnění svalů, vyšetření evokovaných potenciálů prověřuje převážně nervové dráhy smyslů. V plném rozsahu jsou vyšetřovány parametry vodivosti periferních nervů a repetitivní stimulace nervů k průkazu poruch nervosvalového přenosu. Vyšetření svalů jehlovou EMG zahrnuje i automatickou analýzu motorických jednotek a vyšetření jednovláknové elektromyografie sloužící k průkazu poruch nervosvalového přenosu.


Primář
MUDr. Hana Medřická, MBA
Telefon+420 597 373 612
Emailhana.medricka@fno.cz
Vrchní sestra
Mgr. Karin Kurtová, DiS.
Telefon+420 597 373 613
Emailkarin.kurtova@fno.cz
Sekretariát
Telefon+420 597 373 517
×
PředchozíDalší
Načítání