Laboratoře

Elektroencefalografická laboratoř

Kontakt:
597 373 628

Umístění: Budova D
Dětský pavilon, 3.patro
Vyhledat na mapě

Elektroencefalografie je diagnostická metoda spočívající v záznamu a vyhodnocení slabých elektrických proudů, které vycházejí z mozku.

Používá se zejména:

  • v diagnostice epilepsií
  • pro zpřesnění diagnózy jiných neurologických chorob - například bolestí hlavy, dětské mozkové obrny, poruch pozornosti a jiných.

 

Video-elektroencefalografická laboratoř

Kontakt:
597 373 649

Objednání dospělých: 597 374 496
Objednání dětí: 597 373 628

Video-elektroencefalografie je diagnostická metoda založená na elektroencefalografii. Na rozdíl od klasické elektroencefalografie je však na video-EEG přístroji současně s elektrickou aktivitou mozku zaznamenáván také obraz pacienta a zvuky v místnosti.

Tento kombinovaný záznam je velmi účinným nástrojem v diagnostice záchvatových onemocnění. Vyšetření je vhodné pro pacienty s různými druhy záchvatových poruch, kteří potřebují zpřesnit diagnózu - například u pacientů s podezřením na epilepsii.

 

Elektromyografická laboratoř

Kontakt:
597 373 628

Umístění: Budova D
Dětský pavilon, 3.patro
Vyhledat na mapě

Laboratoř elektromyografie slouží k diagnostice poruch periferního nervového systému, poruch nervosvalového přenosu a onemocnění svalů, vyšetření evokovaných potenciálů prověřuje převážně nervové dráhy smyslů. V plném rozsahu jsou vyšetřovány parametry vodivosti periferních nervů a repetitivní stimulace nervů k průkazu poruch nervosvalového přenosu. Vyšetření svalů jehlovou EMG zahrnuje i automatickou analýzu motorických jednotek a vyšetření jednovláknové elektromyografie sloužící k průkazu poruch nervosvalového přenosu.
×
PředchozíDalší
Načítání