Lůžkové oddělení
 • Stanice I - Menší děti

  Na lůžkové stanici I se nacházejí 2 pokoje tzv. intermediární péče (pro pacienty s akutním těžším onemocněním), k dispozici jsou i pokoje pro matku a dítě. Pro děti je vybudována herna, jídelna - místnost, která slouží také návštěvám.

 • Stanice II - Větší děti a adolescenti

  Na lůžkové stanici II jsou pokoje členěny po dvou do boxů s příslušenstvím ( tzn. WC, koupelna se sprchovacím koutem). Vedle pracovny sestry a lékaře je k dispozici i víceúčelová společenská místnost.

 • Elektroencefalografická laboratoř

  Elektroencefalografie je diagnostická metoda spočívající v záznamu a vyhodnocení slabých elektrických proudů, které vycházejí z mozku.

  Používá se zejména:

  • v diagnostice epilepsií
  • pro zpřesnění diagnózy jiných neurologických chorob - například bolestí hlavy, dětské mozkové obrny, poruch pozornosti a jiných.

 • Video-elektroencefalografická laboratoř

  Objednání dospělých: 597 374 496
  Objednání dětí: 597 373 628

  Video-elektroencefalografie je diagnostická metoda založená na elektroencefalografii. Na rozdíl od klasické elektroencefalografie je však na video-EEG přístroji současně s elektrickou aktivitou mozku zaznamenáván také obraz pacienta a zvuky v místnosti.

  Tento kombinovaný záznam je velmi účinným nástrojem v diagnostice záchvatových onemocnění. Vyšetření je vhodné pro pacienty s různými druhy záchvatových poruch, kteří potřebují zpřesnit diagnózu - například u pacientů s podezřením na epilepsii.

   

 • Elektromyografická laboratoř

  Laboratoř elektromyografie slouží k diagnostice poruch periferního nervového systému, poruch nervosvalového přenosu a onemocnění svalů, vyšetření evokovaných potenciálů prověřuje převážně nervové dráhy smyslů. V plném rozsahu jsou vyšetřovány parametry vodivosti periferních nervů a repetitivní stimulace nervů k průkazu poruch nervosvalového přenosu. Vyšetření svalů jehlovou EMG zahrnuje i automatickou analýzu motorických jednotek a vyšetření jednovláknové elektromyografie sloužící k průkazu poruch nervosvalového přenosu.

×
PředchozíDalší
Načítání