Sportovní prohlídky - tělovýchovné lékařství

 
1. Je nutná žádanka nebo doporučení k vyšetření na vašem pracovišti?

K preventivní prohlídce sportovce není nutná žádanka, tyto preventivní prohlídky nejsou hrazeny zdravotními pojišťovnami.

Pouze k potvrzení o zdravotní způsobilosti u dětí do 18-ti let (výkonnostní a vrcholoví sportovci) požadujeme výpis ze zdravotní dokumentace praktickým lékařem. Mrzí nás komplikace, které jsou spojeny se zajištěním výpisu, ale požadavek je dán legislativou nikoliv námi.

2. Jaký typ prohlídky potřebuji k potvrzení pro zdravotní způsobilost ke sportu?

Požadavky k posudku pro zdravotní způsobilost jsou dány legislativou (vyhláška č. 391/2013 Sb.). Základní je rozlišení, zda jste výkonnostní nebo vrcholový sportovec.

Vrcholový sportovec (vrcholovým sportem se rozumí oblast sportu, která zahrnuje státní sportovní reprezentaci a přípravu talentovaných sportovců k této reprezentaci, kterými jsou členové rezortních sportovních center nebo sportovních center mládeže a obdobných zařízení pro přípravu sportovců). Při každé prohlídce (minimálně co 12 měsíců) je nutné absolvování zátěžového EKG nebo spiroergometrie (v naší nabídce prohlídka Standard, Plus nebo Komplet).

Výkonnostní sportovec (každý registrovaný sportovec bez ohledu na věk či úroveň sportovní soutěže). Minimálně při vstupní prohlídce absolvujete klidové EKG (v naši nabídce: vyšetření TVL lékařem včetně klidového EKG). S ohledem na vysoké fyzické nároky kladené i na výkonnostní sportovce a individuální požadavky jednotlivých sportovních svazů doporučujeme nad rámec požadavků legislativy absolvovat vždy prohlídku včetně zátěžového EKG .

3. Provádíte prohlídky k potvrzení přihlášek na VŠ se zaměřením na sport?

Ano tyto prohlídky provádíme, součástí prohlídky je zátěžové EKG (eventuálně dle Vašeho přání spiroergometrie) na základě těchto prohlídek Vám potvrdíme přihlášku (y). Uvedená cena je za prohlídku a je fixní bez ohledu na počet potvrzených přihlášek.

4. Je možno poplatek za služby hradit také platební kartou?

Ano, platbu kartou preferujeme. Lze ji využít na pokladně či recepci ambulance rehabilitace.

V případě objednávky většího počtu klientů (kluby apod.) je možno také provést platbu za vyšetření formou faktury. V tomto případě požadujeme vystavení předběžné objednávky.

5. Jsem objednaný na zátěžové vyšetření, co si mám s sebou vzít k prohlídce?

Součástí prohlídky je zátěžový test na bicyklovém ergometru do maximální zátěže, proto si vezměte s sebou sportovní oblečení (sportovní obuv, šortky, ženy sportovní podprsenku nebo horní díl plavek), toaletní potřeby (ručník, mýdlo). Po ukončení testu máte možnost se osprchovat. Pokud jste sledovaný v odborné ambulanci (alergologie, kardiologie, neurologie …atd.), předložte prosím kopii zprávy z posledního vyšetření. Pokud požadujete vystavení posudku o zdravotní způsobilosti, požádejte svého praktického lékaře o stručný výpis ze zdravotní dokumentace (týká se pouze dětí do 18-ti let). Mrzí nás komplikace, které jsou spojeny se zajištěním výpisu, ale požadavek je dán legislativou.

6. Jsem objednaný na prohlídku, ale onemocněl jsem a nemohu se dostavit. Dostanu náhradní termín?

Pokud se na vyšetření nemůžete dostavit, sdělte tuto informaci neprodleně telefonicky na číslo 704682557 nebo kdykoliv na záznamník - tel. 553048732.

 

Pokud termín neodhlásíte, blokujete možnost vyšetření jinému zájemci, proto s ohledem na ostatní klienty Vás velmi žádáme o včasné zrušení termínu. Děkujeme

 

Přednosta
doc. MUDr. Dalibor Pastucha, Ph.D., MBA
Telefon+420 597 372 931
Emaildalibor.pastucha@fno.cz
Primář
MUDr. Šárka Baníková, MBA
Telefon+420 597 372 931
Emailsarka.banikova@fno.cz
Vedoucí fyzioterapeut
Mgr. Zdeněk Guřan, MBAce
Telefon+420 597 372 936
Emailzdenek.guran@fno.cz
Sekretariát
Telefon+420 597 372 932
×
PředchozíDalší
Načítání