Rychlý kontakt (ústředna) 597 371 111

597  371  111 - 738  141  111
TESTOVÁNÍ - 703 168 466
OČKOVÁNÍ - 704  682  540

Kontakt

Ordinační doba

Umístění

Pracoviště

Ambulance TVL

Kontakt a objednání
recepce ambulance rehabilitace:

(přízemí poliklinika budova A)

704 682 557

 

Umístění:

Poliklinika FNO - přízemí, ambulance rehabilitace

 

Často kladené otázky
Sportovní prohlídky

Ambulance tělovýchovného lékařství (TVL) :

Naše pracoviště nabízí komplexní preventivní, posudkovou, diagnostickou a léčebnou péči všem sportujícím osobám bez ohledu na stupeň výkonnosti (rekreační, výkonnostní i vrcholoví sportovci).

Provádíme posuzování zdravotní způsobilosti ke sportu v souladu s platnou legislativou (vyhláška č. 391/2013 Sb.), potvrzujeme přihlášky ke studiu VŠ se zaměřením na sport.

V případě potřeby máte možnost na Klinice rehabilitace a tělovýchovného lékařství absolvovat cílenou regeneraci (zaměřenou především na prevenci přetížení a přetrénování) či rehabilitaci k odstranění již vzniklých poškození pohybového aparátu, ke kterým může docházet v důsledku dlouhodobého přetěžování, při chybných pohybových stereotypech, při neadekvátní fyzické námaze či v důsledku poúrazových stavů.

Poradíme Vám při výběru vhodné sportovní aktivity.

1. prohlídka TVL lékařem + klidové EKG

Tato prohlídka je vhodná především pro děti s výškou nižší než 130 cm, u kterých s ohledem na jejich výšku nelze provést zátěžové EKG. Prohlídka zahrnuje komplexní vyšetření tělovýchovným lékařem, včetně měření základních antropometrických parametrů (výška, hmotnost, BMI), krevní tlak a tepová frekvence, orientační posouzení pohybového aparátu, klidové a zátěžové EKG (na kole nebo běhátku).

2. prohlídka TVL lékařem + zátěžové EKG

Tuto prohlídku doporučujeme všem rekreačním a výkonnostním sportovcům, všem osobám starším 40 let (nad 60 let nutné), osobám se zdravotním omezením (onemocnění srdce a cév např. vysoký krevní tlak, vysoký cholesterol, cukrovka, astma, chronická onemocnění jater či ledvin, hormonální onemocnění, poruchy pohybového aparátu aj.) Pokud pravidelně sportujete a nedosahujete požadovaných výsledků (nedaří se Vám redukovat hmotnost, nedosahujete očekávaných nárůstů svalové hmoty, aj.) případně pokud pravidelně sportujete a rádi byste svou přípravu zefektivnili a dosáhli lepších výsledků. Zátěžové EKG je vyžadováno také Vyhláškou 391/ 2013 SB. U všech vrcholových sportovců a výkonnostních sportovců tzv. náročných disciplín (např. všechny bojové nebo maratónské sporty, sporty se stiženou dostupností první pomoci a jiné). Prohlídka zahrnuje Komplexní vyšetření tělovýchovným lékařem, včetně měření základních antropometrických parametrů (výška, hmotnost, BMI) krevní tlak a tepová frekvence, orientační posouzení pohybového aparátu, klidové a zátěžové EKG (na kole).

3. prohlídka TVL lékařem + spiroergometrie

Toto vyšetření umožňuje vypracovat doporučení pro optimální nastavení tepové frekvence např. při tréninku se sportestrem, přípravě na maratónské běhy nebo stanovení optimální tepové frekvence pro spalování tuků. Zahrnuje komplexní vyšetření tělovýchovným lékařem, včetně měření základních antropometrických parametrů (výška, hmotnost BMI), krevní tlak a tepová frekvence, orientační posouzení pohybového aparátu, klidové a zátěžové EKG. Dále spiroergometrické vyšetření (na kole), stanovení VO2 max, anaerobního prahu, doporučení rozmezí optimální tepové frekvence pro spalování tuků, redukci hmotnosti, aerobní či intervalový trénink.

E-mail pro objednávání pacientů k RHB ambulance.reh@fno.cz
Informace 597 372 011 Po-Pá 7-15 hod.
Omluva z rehabilitačních procedur (záznamník) 553 048 732

Přednosta

doc. MUDr. Dalibor Pastucha, Ph.D., MBA

Tel: 597 372 931
Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript@@ZGFsaWJvci5wYXN0dWNoYUBmbm8uY3o%3D

Primář

MUDr. Irina Chmelová, Ph.D., MBA

Tel: 597 372 931
Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript@@aXJpbmEuY2htZWxvdmFAZm5vLmN6

Vedoucí fyzioterapeut

Mgr. Zdeněk Guřan, MBAce

Tel: 597 372 936
Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript@@emRlbmVrLmd1cmFuQGZuby5jeg%3D%3D

Sekretariát

Tel: 597 372 932