Proč Fakultní nemocnice Ostrava?

Onkologické centrum FNO patří ve střední Evropě ke špičce v oboru a garantuje pacientům širokého okolí nejmodernější léčbu podle světových standardů. Kromě toho je součástí sítě třinácti specializovaných onkologických center v České republice a největším onkologickým pracovištěm v Moravskoslezském kraji.

Centrum má k dispozici nejmodernější techniku, mimo jiné dva lineární urychlovače s vysokoenergetickými fotony a urychlenými elektrony, virtuální simulátor, brachyterapii s vysokým dávkovým příkonem, a týmy špičkových odborníků.

V průběhu rekonstrukce byla modernizována Onkologická klinika FNO i Klinika nukleární medicíny FNO, velmi podstatnou součástí rekonstrukce bylo rozšíření Onkologické kliniky FNO o novou ozařovnu, která vytváří zázemí pro CyberKnife. Nyní jsou k dispozici větší čekárny, větší aplikační místnosti pro chemoterapii, v ambulancích je zaveden elektronický systém pořadníku pacientů. Je vytvořeno hematologické lůžkové oddělení, jednotka intenzivní onkologické péče přejde pod Ústav klinické hematologie, což výrazně zkvalitní péči o pacienty se zhoubnými nádory krvetvorby. Onkologická klinika se pak soustředí především na léčbu ostatních zhoubných nádorů s důrazem na radiační onkologii, kde patříme ke špičkám v oboru.

Ostravský tým lékařů, fyziků a radiologických asistentů má za sebou školení ve Spojených státech, přímo v tréninkovém centru Accuray, výrobce CyberKnife.


Přednosta
doc. MUDr. Ing. Jakub Cvek, Ph.D., MBA
Telefon+420 597 373 493
Emailjakub.cvek@fno.cz
Vrchní sestra
Mgr. Erika Hajnová Fukasová, Ph.D., MBA
Telefon+420 597 374 374
Emailerika.hajnova@fno.cz
Sekretariát
Telefon+420 597 372 264
×
PředchozíDalší
Načítání