Stanice intermediární péče pro novorozence

 • Stanice intermediární péče pro novorozence

  Návštěvní doba:
  Pro rodiče neomezeně, ostatní návštěvy 10,00 - 18,00
  Maximálně 2 dospělé osoby k dítěti

  Laktační poradenství:
  po – pá 7,00 – 14,00  735 146 531,
  mimo výše uvedenou dobu 597 371 411

   

  Na Stanici intermediární péče poskytujeme specializovanou péči novorozencům, které přijímáme:

  • přímo z porodního sálu po narození – lehce nezralé či hypotrofické novorozence bez výrazné poruchy poporodní adaptace,
  • z JIRPN po stabilizaci klinického stavu - zajišťujeme další specializovanou péči až do propuštění dítěte do domácí péče,
  • ze Stanice novorozenecké pro zhoršení klinického stavu či při nutnosti zvýšené monitorace dítěte,
  • děti po překladu z jiných zdravotnických zařízení k další specializované péči,
  • děti z domácí péče (do 28. dne věku dítěte), pokud dojde ke zhoršení klinického stavu, při potřebě fototerapie, při neprospívání či při potížích s krmením dítěte.

   

  Na Stanici intermediární péče jsou 4 boxy, kde jsou k dispozici lůžka nebo inkubátory pro novorozence, dále 9 pokojů pro matku a dítě (rooming-in). Stanice disponuje jedním bezbariérovým pokojem a jedním nadstandardním pokojem pro matku a dítě. 2 pokoje jsou plně vybaveny pro poskytování individualizované vývojové péče o novorozence (NIDCAP).

  Stanice je vybavena inkubátory, vyhřívacími lůžky, postýlkami s vyhřívanou poduškou, monitory životních funkcí, je zde možnost podávání kyslíku, inhalací, fototerapie, infuzní terapie. K dispozici je rovněž ultrazvukový přístroj a analyzátor krevních plynů, minerálů, a dalších parametrů. Na stanici je zajištěn nepřetržitý dohled zdravotnického personálu a odpovídající monitorování pomocí přístrojů, dle potřeby podávání parenterální výživy, či jiné infuzní terapie. Přímo na stanici jsou dle potřeby prováděna konziliární a všechna screeningova vyšetření. U všech vyšetření může být maminka přítomná.

  Pokoje matek jsou vybaveny televizorem, kde mohou maminky mimo jiné sledovat výuková videa zaměřená na péči o novorozence. Dále jsou pokoje vybaveny elektrickou dvoufázovou odsávačkou mateřského mléka a kojícím polštářem. Přebalovací pult je doplněn výhřevným modulem, bránícím podchlazení miminka. Každý pokoj má vlastní koupelnu s WC. V koupelně je zabudován fén na vlasy.

  Nadstandardní pokoj je vybaven navíc varnou konvicí, mikrovlnou troubou, lednicí, rádiem a rozkládací pohovkou. Je zde možnost ubytování otce dítěte nebo jiného doprovodu.

  Maminkám je přístupná kuchyňka vybavená varnou konvicí, mikrovlnou troubou, indukční deskou, lednicí na mateřské mléko a lednicí na potraviny.

  V případě potřeby mohou maminky a jejich návštěvy využít návštěvní místnost. O nepřítomnosti na pokoji maminka informuje dětskou sestru, která zajistí dohled nad dítětem.

  Maminky se snažíme maximálně zapojovat do ošetřování svého dítěte, dle klinického stavu děti kojí nebo krmí jinou náhradní metodou. K dispozici je jim laktační poradkyně. Ve spolupráci se zdravotnickým personálem se maminky učí pečovat o své nezralé nebo léčené miminko.

  Na oddělení pravidelně docházejí fyzioterapeuti, kteří zacvičují maminky v šetrné manipulaci s dítětem a reflexní rehabilitaci. Maminky tak odcházejí domů beze strachu a zaučené v péči o své dítě.

   

  P1010763P1010770

   


×
PředchozíDalší
Načítání