Vitreoretinální centrum – sítnicová a diabetologická poradna

Kontakt:
597 374 082 (kartotéka)

Umístění:
Budova A
Poliklinika,1.patro
(vlevo vedle hlavního vchodu)

Vyhledat na mapě

Ordinační doba:

Sítnicová poradna
po - st: 7,00 - 15,00 (dle rozpisu)
čt: 7,00 – 15,00

Diabetologická poradna
po, st: 7,00 - 15,00
út: 7,00 - 15,00 (dle rozpisu)

Specializuje se na onemocnění sítnice a sklivce, zvláště pacientů postižených odchlípením sítnice, cévními onemocněními sítnice, diabetickou retinopatií a diabetickým makulárním edémem onemocněním rozhraní sítnice – sklivec, krvácením do nitra oka, poúrazovými stavy, atd.

K dispozici má kompletní diagnostické přístrojové vybavení (fundus kamera, ultrazvuk a ultrabiomikroskopický ultrazvuk, OCT Heidelberg Spectralis, kontrastní citlivost) a terapeutické vybavení (laserový systém Pascal, diodový mikropulzní laser)

Komplexní péče je umožněna návazností na operační sál. Těžištěm je aplikace anti-VEGF do sklivce, dále pak operace sítnice zevní cestou a zejména pars plana vitrektomie. Tyto jsou na Oční klinice nyní prováděny na přístroji Constellation a v naprosté většině bezstehovou technikou, která zajišťuje lepší hojení, samotný zákrok je kratší a méně invazivní než dřívější operační techniky.

Přednosta
MUDr. Jan Němčanský, Ph.D., MBA
Telefon+420 597 375 956

Vrchní sestra
Mgr. Lukáš Kolarčík, DiS.
Telefon+420 597 375 952