Lůžkové oddělení
 • BudovaBudova X
  Oddělení psychiatrické

  1.-3. nadzemní podlaží

   

  Lůžková část oddělení je umístěna v pavilonu X v 1.-3. nadzemním podlaží (NP). Vstup do lůžkové části je umístěn mezi pavilony I (infekce) a T (plicní). Oddělení disponuje celkově 3 lůžkovými stanicemi pro dospělé, z nichž každá má kapacitu 22 lůžek. Tato lůžka jsou rozdělena vždy do 9 dvoulůžkových a odděleně do 4 jednolůžkových pokojů pro těžší případy. Všechny pokoje mají vlastní koupelnu a WC, jsou vybaveny televizorem a vstup do pokojů i přístup do skříní je omezen elektronickým otevíracím systémem pro konkrétního pacienta. Nadstandardní lůžka nejsou na stanicích zřízena. Všechny stanice jsou koedukované, tj. slouží pro muže i ženy. Přijímání jsou také pacienti od 15 do 18 let věku, pokud je léčebné programy stanic pro jejich potíže vhodné. Stanice jsou vybaveny jídelnou, společenskou místností, terapeutickou místností a ergoterapeutickou pracovnou.

  Stanice A (1NP) tzv. „neklidová“ je určena pro pacienty s nejvážnějšími duševními nemocemi, kteří mohou být pod vlivem psychických potíží především nebezpeční sobě nebo svému okolí. Nejčastěji jsou na stanici přijímání pacienti s onemocněními z okruhu psychotických poruch, těžkých poruch nálady nebo sebevražednými či závažnými tendencemi k sebepoškozování. Nad rámec obecného vybavení stanice disponuje atriem, tělocvičnou a návštěvní místností.

  Staniční lékař:
  MUDr. Martin Hýža, Ph.D.
  Tel: 597 373 816
  E-mail: martin.hyza@fno.cz

   

  Stanice B (2NP – v provozu od 1.1.2023) tzv. „režimová“ je určena pro pacienty, kteří nejsou závažně neklidní a současně nevyžadují intenzivnější psychoterapeutickou práci. Nabízí především režimovou léčbu spojenou s aktivizací a psychoterapeutickou podporou. Nejčastěji jsou na stanici přijímání pacienti s demencemi, organickými delirii a dále různými chronickými duševními nemocemi. Nad rámec obecného vybavení stanice disponuje venkovní terasou.

  Staniční lékař:
  MUDr. Petr Dostálek
  Tel: 597 373 826
  E-mail: petr.dostalek@fno.cz

   

  Stanice C (3NP) tzv. „terapeutická“ je otevřená stanice s vyšší mírou psychoterapeutické podpory. Je určena pro pacienty s neurotickými, osobnostními, lehčími afektivními a závislostními poruchami. Nad rámec obecného vybavení stanice disponuje venkovní terasou.

  Staniční lékař:
  MUDr. Tomáš Skřont
  Tel: 597 373 836
  E-mail: tomas.skront@fno.cz

   

  Stanice jsou určeny především pro akutní léčbu, objednávky jsou možné v menšinovém rozsahu po dohodě objednávajícího lékaře s psychiatrem konkrétní stanice.

   

×
PředchozíDalší
Načítání