Často kladené otázky

Nejčastější dotazy pacientů k ošetření laserem

 

Jaká je cena zákroku?

Celková cena zákroku se odvíjí od velikosti a množství ošetřovaných lézí. Ceník placených služeb naleznete na stránkách Fakultní nemocnice Ostrava - Oddělení popáleninové medicíny a rekonstrukční chirurgie. Viz odkaz zde.

 

Jaké je léčebné spektrum Laserové terapie?

Jaké kožní léze lze ošetřit laserovou terapií jsou uvedeny výše, viz. léčebné spektrum laserové terapie. Pokud máte případné dotazy, zavolejte na uvedené telefonní číslo nebo napište na e-mailovou adresu.

 

Je zákrok bolestivý?

Zákrok je jen minimálně bolestivý, připomíná štípnutí gumičkou. Kůže je navíc chráněná speciálním systémem chlazení, který ochlazením kůže působí znecitlivění ošetřované oblasti. U rozsáhlejších lézí, v dětském věku a u citlivějších osob je možné aplikovat na kůži krém, který způsobí místní znecitlivění.

 

Je nutné dodržovat režim po ošetření?

Týden po ošetření se vyvarovat horkým koupelím, saunování, zvýšené fyzické námaze, alkoholu. Nedoporučuje se užívat některé léky např. brufen, ibalgin. 2 měsíce po ošetření je nutná striktní ochrana před UV zářením (tzn. neslunit se, při pobytu venku používat ochranný krém v faktorem 50+, nenavštěvovat solárium).

 

Co je premedikace u dětí a jak to probíhá?

U malých dětí lze ošetření provést v mírné sedaci. Tzn. že je dítěti půlhodinu před samotným ošetřením podána tabletka na zklidnění, proto je nutné, aby dítě od půlnoci nic nejedlo a nepilo. Od podání tabletky je dítě po dobu dvou hodin sledováno sestrou. Po dvou hodinách lékař zhodnotí celkový stav dítěte, pak teprve může odejít domů.

 

Je nutná konzultace?

Konzultace s lékařem je nutná. Ošetření laserem může zhoršit nebo ovlivnit některá onemocnění. Během konzultace Vám lékař vysvětlí možné komplikace a rizika.

×
PředchozíDalší
Načítání