Ocenění dárců

Registrovaný dárce
Online objednání
Nový dárce
Online objednání
Objednání k dárcovství 800 260 004
Český červený kříž, oblastní spolek Ostrava oceňuje bezpříspěvkové dárce krve a krevních složek:

 

Krůpěj krve - obdrží dárce za první odběr krve na Krevním centru FN Ostrava.

Obr

Bronzová medaile profesora Janského -  za 10 bezpříspěvkových odběrů krve a krevních složek si můžete vyzvednout v Evidenci Kreního centra FN Ostrava.

Obr

Stříbrná medaile profesora Janského –  za 20 bezpříspěvkových odběrů krve a krevních složek si můžete vyzvednout v Evidenci Kreního centra FN Ostrava.

Obr

Zlatá medaile profesora Janského – je udělována dárcům za 40 bezpříspěvkových odběrů krve a krevních složek. Předání zlatých plaket probíhá v obřadní síni Magistrátu města Ostravy.

Obr

Zlatý kříž III. třídy – je udělován dárcům za 80 bezpříspěvkových odběrů krve a krevních složek jedenkrát ročně v obřadní síni Magistrátu města Ostravy.

Obr

Zlatý kříž II. třídy – je udělován dárcům za 120 bezpříspěvkových odběrů krve a krevních složek jedenkrát ročně na Magistrátu města Ostravy.

Obr

Zlatý kříž I. třídy – je udělován dárcům za 160 bezpříspěvkových odběrů krve a krevních složek jedenkrát ročně v hotelu Clarion v Ostravě – Zábřehu.

Obr

Medaile ČČK Dar krve - dar života - je udělován dárcům za 250 odběrů. Předává ČČK na celostátním slavnostním shromáždění (jednou za dva roky)

m_plaketa

 

Oceňování dárců kostní dřeně

I oceňování bezpříspěvkových dárců krvetvorných buněk má za cíl zvýšit společenskou vážnost těchto dárců a upozornit společnost na důležitost této formy dárcovství. K oceňování dárců krvetvorných buněk přistoupil ČČK v roce 60. výročí zahájení snahy o bezpříspěvkového dárcovství krve a jejích složek, tj. v roce 2020.

 

Harmonogram oceňování
  • Medaile Jana Janského: slavnostní shromáždění se konají zpravidla v závěru roku, v němž dárce dovršil příslušný počet odběrů, pokud není medaile předávána přímo na transfúzní stanici,
  • Zlaté kříže: slavnostní shromáždění se konají v roce následujícím po roce dovršení příslušného počtu odběrů,
  • Plaketa Dar krve - dar života: slavnostní shromáždění se koná zpravidla jednou za dva roky, zváni jsou dárci, kteří příslušný počet dovršili do konce roku předcházejícího,
  • Plaketa Milana Haška: slavnostní shromáždění se koná zpravidla jednou ročně, zváni jsou dárci, kteří krvetvorné buňky darovali v roce předcházejícím.

K předání uvedených ocenění jsou dárci zváni pozvánkou.

Krom zmíněných vyznamenání jsou dalšími formami ocenění BDK poděkování nebo jiném morální ocenění či pořádání společenských a jiných akcí u příležitosti dovršení určitého počtu bezpříspěvkových odběrů nebo pro bezpříspěvkové dárce krve vybrané jiným způsobem (např. losování apod.).

 

www.cckova.cz

Ředitelka oblastního spolku ČČK Ostrava:
Dis. Alžběta Hrabovská -  736 151 464

(K převzetí ocenění budete vždy vyzváni dopisem z ČČK.)


Primář
doc. MUDr. Zuzana Čermáková, Ph.D., MHA
Telefon+420 597 374 420
Emailzuzana.cermakova@fno.cz
Vrchní sestra
Bc. Andrea Medveová
Telefon+420 597 372 223
Emailandrea.medveova@fno.cz
Sekretariát
Halfarová Brigit
Telefon+420 597 373 459
Emailbrigit.halfarova@fno.cz
×
PředchozíDalší
Načítání