Klinika rehabilitace a tělovýchovného lékařství FNO a LF OU

Klinika poskytuje v rámci REHABILITAČNÍ A FYZIKÁLNÍ MEDICÍNY (RFM) komplexní diagnosticko-terapeutickou péči pro širokou škálu onemocnění všech věkových skupin. V úzké spolupráci s ostatními klinickými obory je tato péče poskytována v indikovaných případech jednak pacientům hospitalizovaným na všech klinikách a centrech FNO a v případě potřeby intenzivní komplexní péče disponuje klinika lůžkovou částí s kapacitou 25 míst. Lůžková kapacita není omezena spádovou oblastí FNO. Ve většině případů je péče poskytována formou ambulantní v moderně zrekonstruovaném traktu polikliniky FNO.

Všechny součásti komplexní péče (kinesioterapie, ergoterapie, fyzikální terapie) jsou poskytovány týmem erudovaných pracovníků (lékařů, fyzioterapeutů, ergoterapeutů). Pro specifické okruhy onemocnění se využívají nejmodernější terapeutické metody a koncepty (stavy po cévních mozkových příhodách, pohybová terapie dětí, terapie dysfunkce močových cest, léčba sterility dle Mojžíšové, terapie ruky po plastických operacích, stavy po míšních lézích aj.) Pro aplikaci fyzikální terapie má klinika k dispozici nejmodernější přístroje (laser, rázová vlna aj.).

V odpoledních a večerních hodinách ambulantní část kliniky nabízí, za platbu, široké spektrum služeb regeneračních a rekondičních.

Klinika rehabilitace a tělovýchovného lékařství je akreditovaným pracovištěm pro erudici lékařů v oboru RFM. Pracovníci kliniky se podílejí na pregraduální výchově studentů Ostravské univerzity. Klinika organizuje postgraduální kursy pro fyzioterapeuty a ergoterapeuty z celé ČR.

Přednosta
doc. MUDr. Dalibor Pastucha, Ph.D., MBA