Historie

V roce 1990 MUDr. Petr Česaný založil na poliklinice ve Fakultní nemocnici ambulanci plastické chirurgie. Ambulantní provoz se postupně rozrůstal a od roku 1993 byly prováděny operační výkony nejen ambulantní, ale taktéž u hospitalizovaných pacientů. Byla využita kapacita 6-ti lůžek na oddělení chorob z povolání.

V lednu 1995 byla otevřena nová nemocnice v Ostravě-Porubě. Zde získala plastická chirurgie pod vedením primáře MUDr. Petra Česaného 30 lůžek. K dispozici již měla centrální operační sál pro výkony v celkových anesteziích. Součástí se stalo laserové pracoviště, které disponovalo měkkými biostimulačními lasery a tvrdým CO2 laserem.

Od roku 1997 již pod vedením MUDr. Bronislavem Vřeským byly ve spolupráci s lékaři Traumatologického centra Fakultní nemocnice Ostrava zajišťovány replantační pohotovosti pro ztrátová poranění, rozvíjela se mikrochirurgie. V následujících letech byly prováděny celé spektra operačních výkonů pro plastickou a rekonstrukční chirurgii vč. kosmetických operací, krom rozštěpových vad v obličeji.

Ve zvýšené míře byla věnována pozornost chirurgii ruky, neboť právě tato oblast byla v tehdejší době v kraji podceňována.

V roce 2000 byl na základě dosažených výsledků udělen pracovišti Ministerstvem zdravotnictví status Centra plastické chirurgie a chirurgie ruky.

V roce 2013 byla nově zrekonstruována ambulantní část plastické chirurgie (2 zákrokové sálky, 2 ambulantní vyšetřovny, 1 místnost pro biostimulační léčbu, recepce)

Primář
MUDr. Martin Paciorek, MBA