Co si vzít do porodnice

DO PORODNICE SI VEZMĚTE

• občanský průkaz
  • průkaz zdravotní pojišťovny
  • průkazka pro těhotné (a všechna podstatná ultrazvuková či jiná vyšetření)
  • vdané ženy - oddací list (nebo jeho neověřená kopie), případně dohodu o jménu dítěte*
  • svobodné ženy - zápis o určení otcovství sepsaný před matrikou. V případě nepředložení tohoto zápisu zůstává příjmení dítěte shodné s příjmením matky a otec nebude na hlášení o narození uveden.
  • rozvedené ženy - rozsudek soudu s vyznačením právní moci (pokud se dítě narodí ve lhůtě do 300 dnů od rozvodu, je potřeba i oddací list)
  • ovdovělé ženy - úmrtní list manžela (pokud se dítě narodí ve lhůtě do 300 dnů od manželova úmrtí, je potřeba oddací list)

PRO MAMINKY

• hygienické potřeby (např. zubní pastu + kartáček, hřeben, ručníky, papír. kapesníky)
  • přezůvky
  • jednorázové kalhotky po porodu
  • mateřskou podprsenku, vložky do podprsenky
  • hygienické porodnické vložky

PRO MIMINKO

• plenkové kalhotky
  • vlhčené ubrousky

Většinu z uvedených potřeb lze v areálu FNO zakoupit.

PRO DOPROVOD U PORODU doporučujeme lehký pohodlný oděv a přezůvky.

Upozorňujeme na skutečnost, že ještě před narozením dítěte může neprovdaná matka (svobodná, rozvedená déle než 300 dnů nebo ovdovělá déle než 300 dnů) spolu s otcem dítěte učinit na matrice "prohlášení o určení otcovství k nenarozenému dítěti". Součástí tohoto prohlášení je i dohoda o příjmení dítěte. Informace o tomto právním aktu poskytne matrika (tel.: 599 480 423).

*formulář „dohoda o jménu dítěte" a další podrobné informace jsou k dispozici:
Informace k vyřízení rodného listu dítěte narozeného ve Fakultní nemocnici Ostrava

Pokud chcete být předem připraveni k příjmu na porodnici, můžete si vyplnit a donést Anamnestický dotazník rodičky a Prohlášení pacienta.

Přednosta
doc. MUDr. Ondřej Šimetka, Ph.D., MBA