Ambulance

Pohotovost597 371 810
Objednávání597 371 310 597 371 31111:00-14:30 h

 • Ambulance gynekologie dětí a dospívajících

  po,čt:07:00 - 14:30 h.
  BudovaBudova M
  Gynekologicko-porodnická klinika, Oddělení neonatologie

  Pavilon péče o matku a dítě, přístavba
  přístavba, přízemí
  více informací...

 • Centrum onkogynekologické prevence

  po:08:00 - 15:00 h.
  út:08:00 - 15:00 h.
  st:08:00 - 15:00 h.
  čt:08:00 - 15:00 h.
  pá:08:00 - 15:00 h.
  BudovaBudova M
  Gynekologicko-porodnická klinika, Oddělení neonatologie

  Pavilon péče o matku a dítě, přístavba
  přístavba, přízemí

   

  Personální složení:

  MUDr. Jaroslav Klát, Ph.D.
  MUDr. Petar Gráf
  MUDr. Sylva Bajsová
  MUDr. Zdenka Jalůvková
  MUDr. Jiří Paleček

   

  Centrum onkologické prevence "COP" poskytuje především konsiliární služby v problematice nezhoubných, přednádorových či nádorových patologií dolního genitálního traktu (čípku děložního, pochvy, zevních rodidel), ve vybraných případech i patologií dutiny děložní. COP je umístěno v ambulantní části gynekologicko - porodnické kliniky a jeho součástí je i cytologická laboratoř která je využívána také jako depistážní cytologická laboratoř pro obvodní gynekology. COP poskytuje diagnostické možnosti detekce, a v návaznosti na lůžkové oddělení gynekologie, i léčebné možnosti nejen cervikálních patologií ale i patologií celého dolního genitálního traktu. Součástí základního vyšetření jsou odběry se stanovením mikroskopického obrazu poševního, odběry na bakteriální kultivace se stanovením citlivosti na antibiotika, odběr genových sond na chlamydie či HPV infekci která může být iniciátorem nádoru čípku děložního, pochvy nebo i zevních rodidel. Součástí vyšetření je i kolposkopické vyšetření na úrovni "kolposkopické expertízy". Ve vybraných případech se provádí i biopsie k histologickému vyšetření vzorků postižené tkáně. Ambulance je vybavena přístroji špičkové úrovně, včetně fotostereokolposkopu s digitálním záznamem obrazu, který umožňuje pacientce nejen sledovat svůj nález a lépe tak pochopit podstatu onemocnění, ale především srovnání nálezů z jednotlivých vyšetření s posouzením vývoje patologického ložiska. Samozřejmou součástí poskytovaných služeb je i dispensarizace žen po ošetření patologií dolního genitálního traktu.

 • Centrum pro léčbu pánevní bolesti a endometriózy

   

  Personální složení:
  MUDr. Kümmel Jan
  MUDr. Macečková Pavlína
  MUDr. Klára Vaňková

  Co je endometrióza?

   

  • Akreditované multidisciplinární pracoviště FN Ostrava s celosvětově uznávanou certifikací EuroEndoCert zajišťuje komplexní diagnostiku i terapii v oblasti pánevní bolesti se zaměřením na endometriózu.

  • Cílem naší péče je zlepšení kvality života pacientek. Pro naplnění tohoto cíle využíváme všechny dostupné metody. Nabízíme celou šíři konzervativní i operační léčby. Terapie, kterou poskytujeme, je u nás přísně individualizovaná a odpovídá nejnovějším světovým doporučením a vědeckým poznatkům.

  • Tvoříme tým odborníků s nevyšší možnou erudicí v oboru (onkogynekolog, gynekologové, onkochirurg, onkourolog, radiolog se zaměřením na MRI diagnostiku, specialista v léčbě bolesti, fyzioterapeuté, nutriční specialisté, psychiatr a psychoterapeut, reprodukční specialisté ze spolupracujících IVF center a specializovaný patolog) a naše výsledky prochází každoročním auditem.

  • Vstupní ambulantní vyšetření se odehrává v empatickém a nesoudícím prostředí. Na prvním místě nás zajímají obtíže pacientky a její potřeby, následně proběhne přesná diagnostika somatického nálezu pomocí systematického vyšetření. Důležitá je pro nás znalost dosavadní léčby, případných operačních zákroků z minulosti. Výsledkem vyšetření a vzájemné diskuse s pacientkou je stanovení individuálního léčebného plánu a následně jeho naplnění.

  • K dispozici máme všechny možnosti univerzitního pracoviště, nejmodernější ultrazvukovou diagnostiku a použití špičkové magnetické rezonance. Z konzervativní léčby zajišťujeme všechnu dostupnou hormonální a analgetickou terapii. Na operačním sále využíváme hi-tech miniinvazivní technologii, jako při operacích pro zhoubné nádory (PlasmaJet, Harmonický skalpel, robotické staplery, ICG technologie).´

  • Přicházíte-li k nám, můžete se spolehnout na to, že vám poskytneme všechny možnosti univerzitního pracoviště a naši odborníci vás budou léčit s náležitou péčí a pozorností, kterou si zasloužíte. Ke konzultaci se můžete objednat i bez žádanky. Je velmi vhodné mít s sebou lékařskou dokumentaci z případných vyšetření a operačních zákroků

   

  Náš tým: prim. MUDr. Jan Kümmel, MUDr. Pavlína Macečková, MUDr. Klára Vaňková

  (chirurgie: MUDr. Petra Guňková, PhD., urologie: prim. MUDr. Michal Grepl, PhD., MUDr. David Míka, PhD, patologie: MUDr. Patricie Delongová, PhD, MRI: MUDr. Pavla Hanzlíková, PhD, psychiatrie a psychoterapie: prim. MUDr. Petr Šilhán, PhD., fyzioterapie: Alice Holčáková, Alice Haselberger, nutriční poradenství: Ing. Jaroslava Jaššová, spolupracující centra asistované reprodukce: Eurofertil CZ, Pronatal Ostrava)

   

  thumb_osvedceni_o_akreditaci

 • (Porodnické - Indikace k operacím)

  Indikace ke gynekologickým operacím

  více informací...

 • Stacionář pro chemoterapii

  po:6,00-14,30
  út:6,00-14,30
  st:6,00-14,30
  čt:6,00-14,30
  pá:6,00-14,30
  BudovaBudova M
  Gynekologicko-porodnická klinika, Oddělení neonatologie

  Pavilon péče o matku a dítě, přístavba
  přístavba, 1. podzemní podlaží
  více informací...

 • Urogynekologická ambulance

  út:urodynamické vyšetření
  st:08:00 - 13:00 h.
  urogynekologická ambulance
  BudovaBudova M
  Gynekologicko-porodnická klinika, Oddělení neonatologie

  Pavilon péče o matku a dítě, přístavba
  přístavba, přízemí
  více informací...


Přednosta
doc. MUDr. Ondřej Šimetka, Ph.D., MBA
Telefon+420 597 371 802
Emailondrej.simetka@fno.cz
Vrchní sestra
Mgr. Jana Dlugoš Němečková
Telefon+420 597 371 803
Emailj.dlugos.nemeckova@fno.cz
Sekretariát
Telefon+420 597 371 802
OBJEDNÁNÍ k vyšetření
RECEPCE OD 11:00 - 15:00
Telefon+420 597 371 310
Telefon+420 597 371 311
Telefon+420 597 371 810
×
PředchozíDalší
Načítání