Kojení

 

Nedílnou součástí péče o novorozence je podpora té nejpřirozenější a pro dítě nejoptimálnější výživy - kojení. Mateřské mléko je víc než pouhá výživa, je to pečlivě vyvážená směs látek s jedinečným složením, ideální pro růst a vývoj novorozenců a kojenců. Naše oddělení postupuje podle zásad "10 kroků k úspěšnému kojení" , sestry matkám trpělivě radí a pomáhají při prvotních neúspěších, na oddělení si mohou maminky zakoupit případně i některé pomůcky, které jim s kojením v začátcích pomohou. Za svoje úsilí a splnění všech kritérií Světové zdravotnické organizace a UNICEF, které propagují ochranu, prosazování a podporu kojení, se oddělení pyšní titulem "Baby Friendly Hospital"- nemocnice přátelská dětem, podporující bez výhrad kojení. Tuto plaketu Oddělení neonatologie obdrželo v říjnu 2005.

Propuštěné maminky mají nepřetržitou možnost telefonické konzultace ohledně kojení. Telefonická poradna pro kojení (nonstop 24 hod. denně) - tel. 597 371 407, 739 249 800.

Poradenskou a konzultační činnost v alternativních možnostech krmení, když se kojení přirozenou cestou nedaří, zajišťuje sestra Eva Nováčková DiS., mobil 773 296 396 (půjčovna a prodej odsávaček mateřského mléka, kloboučky a jiné pomůcky).

 

×
PředchozíDalší
Načítání