Ambulantní část

 • Ambulance pro rizikové novorozence

  po:8,00-15,30
  út:8,00-15,30
  st:8,00-15,30
  čt:8,00-15,30
  pá:8,00-15,30
  BudovaBudova M
  Gynekologicko-porodnická klinika, Oddělení neonatologie

  Pavilon péče o matku a dítě, přístavba
  přízemí, vstup zadním vchodem 

   

  Ambulance pro rizikové novorozence je zaměřena na dlouhodobé sledování nedonošených dětí, ale i novorozenců s některými závažnějšími onemocněními nebo vrozenými vývojovými vadami. Lékař neonatolog pravidelně hodnotí zdravotní stav dítěte, jeho vývoj, prospívání, zodpoví rodičům případné otázky a koordinuje spolupráci s dalšími specialisty (neurolog, fyzioterapeut, oftalmolog, genetik, ortoped, neurochirurg aj.).
  Ambulance zároveň slouží jako konziliární pracoviště pro praktické pediatry. Součástí ambulance je také poradna pro kojící maminky. 

 • Ambulance klinického psychologa

  út:7,00 - 15,30
  čt:7,00 - 15,30
  BudovaBudova M
  Gynekologicko-porodnická klinika, Oddělení neonatologie

  Pavilon péče o matku a dítě, přístavba přízemí, vstup zadním vchodem

  Ambulance je určená pouze pro děti narozené ve FNO anebo sledované v ambulanci pro rizikové novorozence FNO, a to do 2 let věku.

  Psychologická ambulance je zaměřena na ranou vývojovou diagnostiku a další sledování vývoje předčasně narozených dětí, ale i dětí s jinými závažnými riziky v raném věkovém údobí.

  Psychologické vyšetření dítěte je doporučeno lékařem neonatologem z ambulance pro rizikové novorozence u každého předčasně narozeného dítěte, a to v čase dovršení 2 let korigovaného věku.

  Psycholog hodnotí celkovou vývojovou úroveň dítěte a doporučí další vhodný postup pro zdravý psychomotorický vývoj dítěte, dále je k dispozici rodičům v otázkách vývoje, výchovy a péče o dítě.

  Termín psychologického vyšetření domlouvá rodič s psychologem telefonicky, kontakt rodič obdrží v ambulanci pro rizikové novorozence od lékaře neonatologa. Psycholog na základě vyšetření dítěte vypracuje psychologickou zprávu, která je následně zaslána rodičům. Další psychologická péče o dítě a sledování vývoje je možná dle společné domluvy psychologa s rodiči.

  Psychologická ambulance zároveň zabezpečuje podpůrnou psychologickou péči pro maminky, případě i oba rodiče předčasně narozených dětí. 

   


Primář
MUDr. Hana Wiedermannová, Ph.D.
Telefon+420 597 371 401
Emailhana.wiedermannova@fno.cz
Vrchní sestra
Mgr. Jana Kučová, Ph.D.
Telefon+420 597 371 405
Emailjana.kucova@fno.cz
×
PředchozíDalší
Načítání