Vzhledem ke zhoršující se epidemiologické situaci platí od čtvrtku 21. 10. 2021 ve FN Ostrava i LDN Klokočov až do odvolání PLOŠNÝ ZÁKAZ NÁVŠTĚV. Výjimku má doprovod u porodu, zákonný zástupce u dětských pacientů a návštěva u pacienta v terminálním stádiu onemocnění.
Odběrová místa COVID - Registrace
Očkovací centrum COVID
Vaccination for self-payers
Nevstupujte do Fakultní nemocnice Ostrava bez zakrytých dýchacích cest respirátorem FFP2. Rouška
info
x
INFORMACE

Léčebna pro dlouhodobě nemocné Klokočov

Léčebna pro dlouhodobě nemocné Klokočov (LDN) je detašované pracoviště Fakultní nemocnice Ostrava. LDN v Klokočově disponuje 140 zdravotními lůžky a 20 sociálními. Ročně zde bývá hospitalizováno kolem 840 pacientů.

Léčebna pro dlouhodobě nemocné Klokočov poskytuje následnou léčebnou, rehabilitační, ošetřovatelskou a paliativní péči pacientům lůžkových a ambulantních zdravotnických zařízení Moravskoslezského regionu.

LDN Klokočov prošla v roce 2016 rozsáhlou rekonstrukcí a modernizací, jež byla financována ze Švýcarských fondů. Více o úrovni služeb Léčebny dlouhodobě nemocných v Klokočově napoví fotogalerie.

LDN Klokočov po rekonstrukci,
nová fotogalerie

Byly zrekonstruované ubytovacích prostory pro rodinné příslušníky pacientů, kde díky nově vybudovanému výtahu mohou pobývat také imobilní návštěvníci. Rozsáhlou rekonstrukcí prošlo i pracoviště vodoléčby, pro relaxaci a audiovizuální stimulaci pacientů byla vybudována solná jeskyně. Došlo k rozdělování pokojů na menší s menším počtem lůžek. Ve všech pokojích byla vyměněna lůžka za nová, elektronicky polohovatelná včetně matrací se zvýšenou antidekubitární ochranou. Máme také nová speciální lůžka pro pacienty s demencí, která lze snížit až k zemi a zabránit tak zranění neklidného člověka jeho pádem z lůžka. Pokoje jsou vybaveny i novými nočními stolky a televizemi, pracoviště rehabilitace má nová vyšetřovací a masážní lehátka a je nově vybavené závěsným rehabilitačním zařízením Redcord. Kompletně byla zrekonstruovaná také jídelna.

Kvalita poskytované péče v LDN Klokočov je na nadstandardní úrovni a zahrnuje široké spektrum poskytovaných služeb.

Nejde jen o péči léčebnou, ale také ošetřovatelskou – ošetřujeme rány, dekubity. Provádíme i rehabilitaci pacientů, která zahrnuje ergoterapii, léčebnou tělesnou výchovu, fyzikální terapii zahrnující celé spektrum fyzikálních procedur, včetně parafinových zábalů, elektroléčby, magnetoterapie, ultrazvuku, vodoléčby, laserterapii a další.

Klientům LDN v Klokočově je k dispozici také sociální pracovník, jenž komunikuje i s jejich rodinnými příslušníky a napomáhá při řešení problémů v sociálním zázemí seniorů.


Primář

MUDr. Milan Stolička, Ph.D.

Tel: 556 455 511
 
JavaScript@@bWlsYW4uc3RvbGlja2FAZm5vLmN6
Vrchní sestra

Bc. Jana Klementová

Tel: 556 455 509
 
JavaScript@@amFuYS5rbGVtZW50b3ZhQGZuby5jeg%3D%3D
×
PředchozíDalší
Načítání