Léčebna pro dlouhodobě nemocné Klokočov

Léčebna pro dlouhodobě nemocné Klokočov (LDN) je detašované pracoviště Fakultní nemocnice Ostrava. LDN v Klokočově disponuje 140 zdravotními lůžky a 20 sociálními. Ročně zde bývá hospitalizováno kolem 840 pacientů.

Léčebna pro dlouhodobě nemocné Klokočov poskytuje následnou léčebnou, rehabilitační, ošetřovatelskou a paliativní péči pacientům lůžkových a ambulantních zdravotnických zařízení Moravskoslezského regionu.

LDN Klokočov prošla v roce 2016 rozsáhlou rekonstrukcí a modernizací, jež byla financována ze Švýcarských fondů. Více o úrovni služeb Léčebny dlouhodobě nemocných v Klokočově napoví fotogalerie.

LDN Klokočov po rekonstrukci,
nová fotogalerie

Byly zrekonstruované ubytovacích prostory pro rodinné příslušníky pacientů, kde díky nově vybudovanému výtahu mohou pobývat také imobilní návštěvníci. Rozsáhlou rekonstrukcí prošlo i pracoviště vodoléčby, pro relaxaci a audiovizuální stimulaci pacientů byla vybudována solná jeskyně. Došlo k rozdělování pokojů na menší s menším počtem lůžek. Ve všech pokojích byla vyměněna lůžka za nová, elektronicky polohovatelná včetně matrací se zvýšenou antidekubitární ochranou. Máme také nová speciální lůžka pro pacienty s demencí, která lze snížit až k zemi a zabránit tak zranění neklidného člověka jeho pádem z lůžka. Pokoje jsou vybaveny i novými nočními stolky a televizemi, pracoviště rehabilitace má nová vyšetřovací a masážní lehátka a je nově vybavené závěsným rehabilitačním zařízením Redcord. Kompletně byla zrekonstruovaná také jídelna.

Kvalita poskytované péče v LDN Klokočov je na nadstandardní úrovni a zahrnuje široké spektrum poskytovaných služeb.

Nejde jen o péči léčebnou, ale také ošetřovatelskou – ošetřujeme rány, dekubity. Provádíme i rehabilitaci pacientů, která zahrnuje ergoterapii, léčebnou tělesnou výchovu, fyzikální terapii zahrnující celé spektrum fyzikálních procedur, včetně parafinových zábalů, elektroléčby, magnetoterapie, ultrazvuku, vodoléčby, laserterapii a další.

Klientům LDN v Klokočově je k dispozici také sociální pracovník, jenž komunikuje i s jejich rodinnými příslušníky a napomáhá při řešení problémů v sociálním zázemí seniorů.


Primář
MUDr. Milan Stolička, Ph.D.
Telefon+420 556 455 511
Emailmilan.stolicka@fno.cz
Vrchní sestra
Bc. Jana Klementová
Telefon+420 556 455 509
Emailjana.klementova@fno.cz
Sociální pracovnice pro sociální lůžka
Michaela Formánková, DiS.
Telefon+420 556 455 599
Emailmichaela.formankova@fno.cz
Sociální pracovnice pro zdravotní lůžka
Lenka Maderová, DiS.
Telefon+420 556 455 599
Emaillenka.maderova@fno.cz
×
PředchozíDalší
Načítání