Vzhledem ke zhoršující se epidemiologické situaci platí od čtvrtku 21. 10. 2021 ve FN Ostrava i LDN Klokočov až do odvolání PLOŠNÝ ZÁKAZ NÁVŠTĚV. Výjimku má doprovod u porodu, zákonný zástupce u dětských pacientů a návštěva u pacienta v terminálním stádiu onemocnění.
Nevstupujte do Fakultní nemocnice Ostrava bez zakrytých dýchacích cest respirátorem FFP2. Rouška
info
INFORMACE

Léčebna pro dlouhodobě nemocné Klokočov

Léčebna pro dlouhodobě nemocné Klokočov (LDN) je detašované pracoviště Fakultní nemocnice Ostrava. LDN v Klokočově disponuje 140 zdravotními lůžky a 20 sociálními. Ročně zde bývá hospitalizováno kolem 840 pacientů.

Léčebna pro dlouhodobě nemocné Klokočov poskytuje následnou léčebnou, rehabilitační, ošetřovatelskou a paliativní péči pacientům lůžkových a ambulantních zdravotnických zařízení Moravskoslezského regionu.

LDN Klokočov prošla v roce 2016 rozsáhlou rekonstrukcí a modernizací, jež byla financována ze Švýcarských fondů. Více o úrovni služeb Léčebny dlouhodobě nemocných v Klokočově napoví fotogalerie.

LDN Klokočov po rekonstrukci,
nová fotogalerie

Byly zrekonstruované ubytovacích prostory pro rodinné příslušníky pacientů, kde díky nově vybudovanému výtahu mohou pobývat také imobilní návštěvníci. Rozsáhlou rekonstrukcí prošlo i pracoviště vodoléčby, pro relaxaci a audiovizuální stimulaci pacientů byla vybudována solná jeskyně. Došlo k rozdělování pokojů na menší s menším počtem lůžek. Ve všech pokojích byla vyměněna lůžka za nová, elektronicky polohovatelná včetně matrací se zvýšenou antidekubitární ochranou. Máme také nová speciální lůžka pro pacienty s demencí, která lze snížit až k zemi a zabránit tak zranění neklidného člověka jeho pádem z lůžka. Pokoje jsou vybaveny i novými nočními stolky a televizemi, pracoviště rehabilitace má nová vyšetřovací a masážní lehátka a je nově vybavené závěsným rehabilitačním zařízením Redcord. Kompletně byla zrekonstruovaná také jídelna.

Kvalita poskytované péče v LDN Klokočov je na nadstandardní úrovni a zahrnuje široké spektrum poskytovaných služeb.

Nejde jen o péči léčebnou, ale také ošetřovatelskou – ošetřujeme rány, dekubity. Provádíme i rehabilitaci pacientů, která zahrnuje ergoterapii, léčebnou tělesnou výchovu, fyzikální terapii zahrnující celé spektrum fyzikálních procedur, včetně parafinových zábalů, elektroléčby, magnetoterapie, ultrazvuku, vodoléčby, laserterapii a další.

Klientům LDN v Klokočově je k dispozici také sociální pracovník, jenž komunikuje i s jejich rodinnými příslušníky a napomáhá při řešení problémů v sociálním zázemí seniorů.

Primář

MUDr. Milan Stolička, Ph.D.

Tel: 556 455 511

Vrchní sestra