Ambulance dětské a dorostové gynekologie

 

Kontakt:
597 373 246

Umístění:
Budova A
Poliklinika, 1.patro

Ordinační doba:
út:  7,00-15,30
st:  6,15-13,30

Pro objednání k vyšetření volejte 597 373 246 (sestra Romana Marušáková)

Nepotřebujete doporučení Vašeho lékaře.

Ordinují:

MUDr. Hedvika Geržová

MUDr. Andra Polová

MUDr. Zuzana Hotová

MUDr. Lenka Feketevíziová

 

Gynekologie dětí a dospívajících je specializovaným lékařským oborem zaměřeným na problematiku pohlavních orgánů děvčat od narození až po období dospívání. Včasné odhalení patologických stavů, přesná diagnostika a správná léčba předchází komplikacím v dospělém věku. Dětská gynekologie tak nejenom léčí, ale především chrání budoucí plodnost dívky.

 

Vyšetřujeme dívky ve věkovém období od narození do 19 let. Poskytujeme péči pro spádovou oblast Moravy, na požádání i z jiných oblastí České republiky.

Zkušené lékařky i sestry přistupují k dětem velmi šetrně a s citem. Máme k dispozici kompletní vybavení ordinace s dětským instumentáriem. Úzce spolupracujeme s dětskými lékaři, dětskými chirurgy a urology, s dětskými endokrinology a neurology a s lékaři oddělení genetiky.

Co nabízíme?

 • komplexní gynekologickou péči včetně operativy
 • diagnostiku a léčbu vaginálních výtoků
 • diagnostiku a léčbu poruch menstruačního cyklu
 • léčbu synechií (srůstů)
 • antikoncepční poradnu
 • těhotenskou poradnu pro mladistvé
 • porody a ukončení těhotenství
 • diagnostiku a léčbu bolestí břicha
 • ošetření úrazů rodidel
 • dlouhodobé sledování dívek po chirurgických a gynekologických operacích
 • preventivní prohlídky dívek od 15 let věku.

Mezi specializovanou péči patří diagnostika a léčba gynekologických endokrinologických nemocí, poruch pubertálního vývoje, péče o mladistvé diabetičky, epileptičky, revmatičky, dívky s poruchou příjmu potravy a dívky s onkologickým onemocněním.

Provádíme komplexní diagnostiku a léčbu poruch pohlaví včetně chirurgické korekce vrozených vývojových vad rodidel. Do naší kompetence spadá i diagnostika a léčba nezletilých transsexuálních pacientů. Při operacích upřednostňujeme laparoskopické metody.

Vyšetření děvčat a mladých dívek je v naší gynekologické ambulanci prováděno odděleně od běžných ordinačních hodin pro dospělé ženy, čekárna odpovídá vybavením dětským pacientkám, máme dětský koutek.

Případná hospitalizace dívek nad 15 let je zajištěna na gynekologickém oddělení Porodnicko – gynekologické kliniky Fakultní nemocnice v Ostravě, kde se nachází i jednotka intenzívní péče. U dívek pod 15 let včetně novorozenců máme zajišťěna lůžka na Dětské klinice Fakultní nemocnice v Ostravě.

 

Přednosta
doc. MUDr. Ondřej Šimetka, Ph.D., MBA
Telefon+420 597 371 802
EmailJavaScript@@b25kcmVqLnNpbWV0a2FAZm5vLmN6
Sekretariát
Telefon+420 597 371 802
OBJEDNÁNÍ k vyšetření
RECEPCE OD 11:00 - 15:00
Telefon+420 597 371 310
Telefon+420 597 371 311
Telefon+420 597 371 810
×
PředchozíDalší
Načítání