Co si vzít s sebou

• Průkaz zdravotní pojišťovny dítěte, očkovací a zdravotní průkaz.
  • Při přijetí doprovodu občanský průkaz a průkaz zdravotní pojišťovny doprovodu.
  • Základní hygienické potřeby a předměty denní potřeby dle věku dítěte (jednorázové pleny, kojenecká láhev, kojenecká výživa,...).
  • Domácí obuv.
  • Při akutním příjmu ve většině případů není čas vzít výše uvedené věci sebou, proto je vhodné si zajistit jejich donesení následující den.
  • Oddělení poskytuje veškeré oblečení (pyžamo) jak pro dítě tak i pro doprovod.

Pobyt doprovodu dítěte v nemocnici:

• Indikovaný doprovod - při hospitalizaci dítěte mladšího 6 let je možnost bezplatného přijetí doprovodu dle volné kapacity lůžek.
  • Neindikovaný doprovod - ve výjimečných případech může být doporučen pobyt doprovodu na oddělení i u dítěte staršího 6 let. V tom případě musí schválit žádost o neplacený pobyt doprovodu revizní lékař zdravotní pojišťovny dítěte. V případě, že nedojde ke schválení doprovodu, platí tento za pobyt na klinice za lůžko a stravu dle aktuálního ceníku.

V případě plné obsazenosti kapacity lůžek je umožněn pobyt doprovodu na ubytovně Domova sester FNO za úhradu dle aktuálního ceníku. V tomto případě tráví doprovod s dítětem celý den na klinice, ale na noc odchází na ubytovnu.

Během dne může být na oddělení přítomen doprovod dítěte, a to bez nároku na lůžko a stravu a při plném respektování režimu oddělení, a to pouze po domluvě s ošetřujícím lékařem.

{gallery}kliniky/pop/fotogalerie/sebou{/gallery}

Primář