Zrušení zákazu přítomnosti otců u porodu FN Ostrava přivítala

Od dnešní půlnoci opět může být na porodním pokoji FN Ostrava přítomen také otec nebo osoba blízká. I nadále je samozřejmostí striktní dodržování všech epidemiologických opatření ke snížení rizika nákazy tak, aby se rodiče i personál cítili bezpečně. FN Ostrava zrušení zákazu vydané Ministerstvem zdravotnictví velmi vítá.

Přednosta Gynekologicko-porodnické kliniky FN Ostrava doc. MUDr. Ondřej Šimetka, Ph.D., MBA, patří k lékařům, kteří přítomnost tzv. třetí osoby u porodu podporují. „Jsem rád, že se na porodní pokoje vrátí „psychické podpory“ rodiček. Jako první porodnice v republice jsme už od 23. března umožnili kontakt otce ihned po porodu a musím říct, že jsme se setkali s velmi vstřícnou odezvou. S novopečenými otci jsme nemuseli řešit žádné vážnější problémy. Všichni dodržovali přísná hygienická opatření, která jsme nastolili, a která budou platit i teď,“ řekl krátce po vyhlášení opatření doc. Šimetka.

Miminko2

FN Ostrava splňuje všechna kritéria, která z mimořádného opatření vlády vyplývají. Porody probíhají v samostatném pokoji s vlastním sociálním zařízením a kontakt třetí osoby s dalšími rodičkami je prakticky nemožný. Vedení kliniky i fakultní nemocnice věří, že doprovod rodičky bude všechna nařízení respektovat stejně jako doposud, a že se pro ně porod v našem zdravotnickém zařízení stane zážitkem, na který budou vzpomínat jen v dobrém.