Veronika Petrášová z Oddělení neonatologie FN Ostrava je Sestrou roku

Hned ve dvou kategoriích získala prestižní ocenění dětská sestra z Oddělení neonatologie Fakultní nemocnice Ostrava Mgr. Veronika Petrášová. Ve 20. ročníku profesní ankety Sestra roku zvítězila v kategorii Sestra v přímé ošetřovatelské péči a nejvíce hlasů získala i v přímém hlasování veřejnosti v kategorii Sestra mého srdce.

Včera jsem měla tu čest být součástí galavečera na oslavu všech sester,“ popisuje své dojmy ze slavnostního večera majitelka prestižního titulu Mgr. Veronika Petrášová a dodává: „Je to krásný způsob poděkování za nelehkou, ale přitom tak krásnou práci. Jsem velice vděčná za nominaci a podporu ze strany kolegyň i vedení nemocnice. Mé ocenění jako Sestry roku a Sestry mého srdce beru jako ocenění nejen své, ale ocenění celého kolektivu Oddělení neonatologie.“ Mgr. Petrášová pracuje na Oddělení neonatologie jako staniční sestra Jednotky intenzivní a resuscitační péče. Ve zdravotnictví působí tato maminka tří dětí přes dvacet let.

Sestra_roku_Petrasova

Perfektní sestra, která ví, co dělá. Odvádí skvělou práci, ať už jako dětská sestra, ale také v rámci psychosociální intervenční pomoci, kterou poskytuje rodinám například po tragické události. Její klid a profesionalitu oceňujeme my lékaři také v situacích, kdy musíme sdělovat závažné diagnózy,“ popisuje spolupráci primářka Oddělení neonatologie FN Ostrava MUDr. Hana Wiedermannová.

Zkušenosti, které získala v péči o nezralé novorozence, vložila do „Deníčku z inkubátoru, aneb když čáp přiletí dřív“.  Rodiče si do něj mohou zapisovat své pocity, ale i pokroky, které jejich dítě dělá během pobytu v nemocnici.

Petrasova_a_Polanska

Péče o děti pro ni nekončí ukončením hospitalizace dítěte,“ říká o své kolegyni vrchní sestra Oddělení neonatologie FN Ostrava Mgr. Jana Kučová, Ph.D. „V mnoha případech se Verča zajímá i o jejich další osud. Podílela se na organizaci setkání rodin předčasně narozených dětí v Ostravě a aktivně spolupracuje se spolkem Nedoklubko, který tyto rodiny podporuje.“ Kolegyně na své staniční sestře oceňují i její schopnost konstruktivně a s klidem řešit konflikty a krizové situace.

Petrasova_s_rodinou

Jsem hrdý na to, že to byly právě naše skvělé kolegyně, které získaly ocenění v této vysoce uznávané celostátní anketě,“ řekl bezprostředně po skončení slavnostního předání v pražském Kině Lucerna ředitel FN Ostrava MUDr. Jiří Havrlant, MHA. Kromě Mgr. Veroniky Petrášové se totiž v kategorii Sestra v managementu a vzdělávání dostala mezi tři finalistky také náměstkyně ředitele pro ošetřovatelskou péči PhDr. Andrea Polanská, MBA. „Oběma dámám upřímně blahopřeji,“ gratuloval ředitel Havrlant.

Petlachová Petra

Ing. Petra Petlachová
vedoucí Oddělení komunikace

tel.: + 420 597 373 351
tel.: + 420 704 850 110

pressfno@fno.cz

Kde nás najdete?

ADRESA

Fakultní nemocnice Ostrava
17. listopadu 1790/5, 708 52 Ostrava-Poruba
IČ: 00843989          DIČ: CZ 00843989
GPS: 49° 49' 36" N / 18° 09' 40" E
Tel.: 59 737 11 11, E-mail: fno@fno.cz

Návštěvní hodiny

Denně od 15.00 do 18.00 hod.

Mapa areálu