V porodnici Fakultní nemocnice Ostrava otevřeli první „nemocniční matriku“ v Moravskoslezském kraji

Ode dneška mohou rodiče čerstvě narozených miminek využít přímo v porodnici Fakultní nemocnice Ostrava (FNO) služeb detašovaného pracoviště matriky Úřadu městského obvodu Ostrava-Poruba. Pro rodný list dítěte tak už nemusí chodit na úřad.

DSC_3980

Matrikářka může na vyžádání přijít za maminkou i do pokoje. Matriku mohou rodiče využít i po propuštění maminky s miminkem z porodnice. Myslím si, že právě v prvních dnech po narození miminka, kdy mají rodiče nejvíce starostí, pro ně tato služba přináší výraznou pomoc a podporu,“ upřesňuje starostka Úřadu městského obvodu Ostrava-Poruba Ing. Lucie Baránková Vilamová, Ph.D.

V rámci Moravskoslezského kraje jde o první „nemocniční matriku". Otevřeno má od pondělí do pátku v době od 8.30 do 10 hodin ve 2. patře porodnice FNO – Pavilonu péče o matku a dítě.

Díky skvělé spolupráci s porubským úřadem dále rozšiřujeme spektrum služeb poskytovaných našim rodičkám. Záleží nám na tom, aby se u nás cítily co nejlépe. Věřím, že to ocení a rády se k nám budou vracet,“ doplňuje ředitel FNO, MUDr. Jiří Havrlant, MHA.

Již první den matrikářka Petra Malíková přijala sedm žádostí o vydání rodného listu.

Více informací naleznete na internetových stránkách FNO: