Sympoziu oftalmologů dominovala onkologická onemocnění očí

Oční klinika FN Ostrava uspořádala 3. října 2020 v Clarion Congress Hotelu Ostrava už XIII. ročník Oftalmologického sympozia. Letos dominovala témata týkající se onkologických onemocnění očí. Na sympozium přijeli nebo se online připojili účastníci z celé České republiky. Všichni, kteří se registrovali, budou mít k dispozici i kamerový záznam.

Jsem rád, že se nám i s přísnými protiepidemickými opatřeními podařilo naši tradiční akci uspořádat. Přednášející ukázali, jaký má oftalmologie přesah například do onkologie, neurochirurgie nebo ORL,“ vyzdvihl přínos sympozia MUDr. Jan Němčanský, Ph.D., MBA, přednosta Oční kliniky FN Ostrava.

201image006

Ředitel FN Ostrava MUDr. Jiří Havrlant, MHA, který nad sympoziem převzal záštitu, pokřtil zbrusu novou publikaci Chirurgie očnice, na jejímž vzniku se podílela řada odborníků FN Ostrava. Ve svém úvodním slovu také zdůraznil, že Oční klinika patří mezi velmi dynamická pracoviště fakultní nemocnice. „Oftalmologie v naší nemocnici rozhodně není izolovaným oborem. Oční klinika úzce spolupracuje například s Onkologickou klinikou, která disponuje nejpřesnějším ozařovačem CyberKnife a jehož pomocí úspěšně léčí i nitrooční melanomy,“ připomenul MUDr. Jiří Havrlant, MHA a doplnil, že nemocnice se snaží jít cestou spolupráce, vytváření a upevňováním mezioborových týmů.

201image005

Účastníci kongresu měli možnost také v přímém přenosu sledovat jeden z největších mezinárodních očních kongresů Euretina, který se letos konal v holandském Amsterdamu.