22.11.2019

Regionální onkologická skupina Moravskoslezského kraje se sešla na své první konferenci

Kongresový sál ostravského hotelu Clarion se stal dějištěm historicky první konference Regionální onkologické skupiny MS kraje. Klíčovou roli ve skupině přitom zaujímá Komplexní onkologické centrum Fakultní nemocnice Ostrava, které má velké zkušenosti se specializovanou péčí o onkologicky nemocné pacienty. Partnery mu jsou nemocnice v Opavě, Havířově, Frýdku-Místku a v Ostravě na Fifejdách. Hlavním tématem konference byla organizace onkologické péče v MS kraji.

Současně se ve stejný den a na stejném místě konal i Kulatý stůl, který organizoval Zdravotnický deník na téma „Dostupnost, financování a organizace zdravotní péče o onkologicky nemocné v regionech. U kulatého stolu se k diskuzi sešli zejména zástupci nemocnic, zdravotních pojišťoven, MS kraje.

cvek