Připomínáme opatření v nouzovém provozu FN Ostrava

Ve FN Ostrava jsou ode dneška, tedy od 17. března 2020, prováděny jen akutní výkony, a to jak operační, tak i ambulantní. Do nemocnice je výrazně omezen vstup a všichni pacienti se do areálu dostanou jen přes kontrolní místa, kterých je celkem 5. U každého z kontrolních míst pacient vyplní krátký dotazník a je mu změřena teplota. Nikdo není do nemocnice vpuštěn bez ochrany nosu a úst.

Pozitivní zprávou je, že ústavní lékárna sama začala míchat pro potřeby nemocnice dezinfekci na ruce podle receptury schválené SZÚ a SÚKL. Denně jsou pracovníci lékárny v laboratorních podmínkách schopni vyrobit až 40 litrů této dezinfekce, což představuje zhruba 8 tisíc umytí rukou.

ts11022020

V plném provozu je také odběrové místo pro pacienty, kteří přijíždějí k odebrání kontrolního vzorku vlastním autem. Od 14. března do něj přijelo téměř 300 pacientů, kterým sestry odebraly stěr ze sliznice a odeslaly ho ke zpracování do laboratoří Zdravotního ústavu Ostrava.

Vedení FN Ostrava děkuje všem pacientům za vstřícnost a pochopení v této náročné situaci.