04.11.2015

Prevence dětských úrazů

Fakultní nemocnice Ostrava se zaměřuje na prevenci dětských úrazů

Ve dnech 4. až 6. listopadu se dětští chirurgové, traumatologové a fyzioterapeuti v rámci mezioborového sympozia konaného v Rožnově pod Radhoštěm zaměří na prevenci dětských úrazů. Odborníci se zde budou věnovat polytraumatům u dětí, dopravním a sportovní úrazům dětí, rehabilitaci dětských úrazů i syndromu týraného dítěte a dětským kriminálním úrazům.

„Jde o první sympozium, které se na léčení dětských polytraumat dívá z pohledu mezioborové spolupráce, jež je v této oblasti nezbytná a neustále se rozvíjí. Toto setkání konající se pod záštitou ministra zdravotnictví umožní nezbytnou výměnu zkušeností mezi lékařskými i nelékařskými pracovníky," konstatuje prezident kongresu doc. MUDr. Leopold Pleva, primář Traumatologického centra FNO

Organizátory akce jsou Traumatologické centrum FNO, Lékařská fakulta OU, Česká společnost pro úrazovou chirurgii ČLS JEP a Profesní a odborová unie zdravotnických pracovníků.

„Jde o jednu z aktivit projektu Prevence dětských úrazů FN Ostrava NF-CZ11-OV-1-014-2015 financovaného v období 2015–2016 z Norských fondů. Součástí projektu je řada aktivit. Jednou z nich jsou, kromě investic do přístrojového vybavení, i vzdělávací aktivity, jejichž součástí je i zmíněné sympozium," upřesňuje Ing. Tomáš Oborný, MBA, tiskový mluvčí nemocnice.

Podpořeno grantem z Norska
Supported by grant from Norway