31.05.2019

Porodní pokoje ve FNO jsou vybaveny novými KTG monitory, které výrazně zvýší komfort budoucím rodičkám

Čtyři porodní pokoje na Gynekologicko-porodnické klinice FNO mají KTG monitor s telemetrickou sondou. Nový přístroj umožní bezdrátové snímání dítěte. Nastávající maminky se tak mohou volně pohybovat nebo se sprchovat i během doby, kdy probíhá pravidelné snímání životních funkcí dítěte.

„V minulosti musela být maminka během půlhodinového záznamu na jednom místě. Teď se může zcela volně pohybovat, může být například na balonu ve sprše a my monitorujeme miminko a máme ho kompletně pod kontrolou“ přibližuje výhody nového vybavení vedoucí lékař porodních sálů MUDr. Richard Špaček. Samozřejmou součástí každého porodního pokoje je koupelna vybavená pomůckami pro hydroterapii.

{gallery}novinkytz/tkg-monitor{/gallery}

„Maminky rády ve sprše využívají balón nebo podložky. Porod jim také zpříjemňují aromalampy, které jsou automatickou součástí porodních pokojů,“ představuje výhody prostředí Kamila Bulawová, staniční sestra Gynekologicko-porodnické kliniky FNO. Budoucí rodiče se s Kamilou Bulawovou mohou osobně potkat každou středu během pravidelných prohlídek porodních pokojů. „Přicházejí bez předchozího objednání, vždy ve středu ve 13 hodin se scházíme u porodních sálů, kde se maminky mohou na cokoliv zeptat a rádi jim porodní pokoje ukážeme a vše potřebné vysvětlíme.“ Dodává Kamila Bulawová.

Porody ve FNO probíhají v intimním prostředí a porodní pokoje jsou zcela odstíněny ruchu fakultní nemocnice. Zároveň maminky i novorozené děti mají špičkovou péči. V případě jakýchkoliv komplikací okamžitě nastupuje tým porodníků i neonatologů, kteří poskytují péči na nejvyšší úrovni s možností nejmodernějšího vybavení v MS kraji. V loňském roce se ve FNO narodilo 2443 dětí.