23.07.2020

Péči o trojčata zvládáme v pohodě, říká 8 měsíců po jejich narození maminka

Trojčata Tadeáš, Sabina a Patricie se díky péči lékařů Gynekologicko - porodnické kliniky FN Ostrava narodila loni 24. listopadu ve 30. týdnu těhotenství. Už za měsíc po narození si je ale mohli rodiče odvézt domů. Do fakultní nemocnice teď jezdí jen na pravidelné preventivní kontroly. Podle rodičů zatím péči o ně zvládají bez cizí pomoci.

„Loni to byla jediná trojčata, která jsme u nás přivedli na svět. Maminka byla v naší péči od začátku bezproblémového těhotenství. Musím přiznat, že zdravé a prospívající děti z vícečetných těhotenství jsou pro nás obrovskou vzpruhou a motivací do další práce,“ řekl vedoucí lékař porodních sálů MUDr. Richard Špaček.

trojcata-3m

Děti, které se narodily s porodní váhou od 1320 do 1430 gramů, výborně prospívají a i když jim právě začaly růst zuby, probdělé noci prý rodiče Koneční neznají.

trojcata_03