06.10.2021

Odborníci FN Ostrava na osvětové akci Blesk Ordinace poradí i preventivně vyšetří

Unikátní projekt Blesk Ordinace letos navštívil už čtyři z šesti měst a ve spolupráci se špičkovými lékaři renomovaných nemocnic nabízí řadu preventivních vy­šetření i poraden, kde veřejnost může konzultovat své problémy. Ve středu 6. 10. 2021 se uskuteční předposlední zastávka projektu v Ostravě, na Masarykově náměstí. Fakultní nemocnicí Ostrava, která je špičkovou nemocnicí a zaujímá přední místo mezi zdravotnickými zařízeními v České republice, se ráda připojila do této zdravotně-osvětové akce. Odborníci z FN Ostrava, si pro veřejnost připravili 11 stanovišť. V nich se mohou zájemci z řad veřejnosti nechat nejen zdarma a odborně vyšetřit, ale i zkonzultovat své zdravotní problémy. Jde o vyšetření tlaku, plic, zraku, mateřských znamének, diabetu, dále mohou navštívit poradnu mozkových příhod, gynekologie a porodnictví či správné hygieny rukou a také resuscitace. Své stanoviště bude mít v Blesk Ordinaci i Krevní centrum a telemedicína.

Akce proběhne za každého počasí od 12,00 do 18,00 hodin a pořadatelé připravili pro návštěvníky i bohatý doprovodný program.

051021blesk1

051021blesk2