Očkovací centrum na Černé louce v Ostravě k poslednímu říjnu skončí

Velkokapacitní očkovací centrum v Pavilonu A Výstaviště Černá louka v Ostravě ukončí provoz v pátek 29. října 2021. Od pondělí 1. listopadu začne fungovat nové očkovací místo v přízemí budovy Polikliniky FNO v Ostravě – Porubě. V provozu bude každý pracovní den od 7 do 17 hodin.

Provoz velkokapacitní očkovacího centra, které fungovalo od 1. března 2021, zajišťovala po zdravotní i administrativní stránce Fakultní nemocnice Ostrava. „Vzhledem ke klesajícímu počtu zájemců o očkování jsme se s vedením Moravskoslezského kraje, statutárního města Ostravy a Lékařské fakulty Ostravské univerzity dohodli, že naše fakultní nemocnice přesune očkovací místo na Polikliniku v Porubě. Vybudujeme zde dva plnohodnotně vybavené očkovací boxy i odpočinkovou zónu,“ uvedla náměstkyně ředitele pro léčebnou péči doc. MUDr. Zuzana Čermáková, Ph.D., MHA. A připomněla, že také tady bude personál nemocnice očkovat i děti, a to vždy v úterý a ve čtvrtek.

181021-IMG_1323

Pro zájemce o očkování budou mít zdravotníci připravenu vakcínu firmy Pfizer/BioNTech. K dispozici pro přeočkování budou také vakcíny firmy Moderna a AstraZeneca. Denní kapacita nově vybudovaného očkovacího místa na Poliklinice FN Ostrava bude 500 lidí a přijít mohou i neregistrovaní a samoplátci.

Část kapacity po ukončení provozu očkovacího centra na Černé louce převezme také očkovací místo v Městské nemocnici Ostrava, které naočkuje až 400 osob denně. V provozu bude od pondělí do soboty, v čase od 7 do 15 hodin. Očkovat budou vakcínou firmy Pfizer/BioNTech.

181021-IMG_1243_orez

Další očkovací místo FN Ostrava - v OC Forum Nová Karolina - bude i nadále v provozu každý den od 8 do 19 hodin. Zde se aplikuje jednodávková vakcína firmy Janssen.