Nový primář Kardiovaskulárního oddělení

Kardiovaskulární oddělení Fakultní nemocnice Ostrava nově vede Marian Branny.

MBrannyIIMUDr. Marian Branny, Ph.D.

Ostrava, 4.10.2018 - Na pozici primáře Kardiovaskulárního oddělení Fakultní nemocnice Ostrava nastoupil k 1.10. MUDr. Marian Branny, Ph.D.

Nový primář Branny je špičkový kardiolog s pětadvacetiletou praxí a přední český expert v oblasti intervenční léčby strukturálních onemocnění srdce a nových katetrizačních technik.

Mám velkou radost, že mohu Mariana Branneho přivítat v našem týmu. Je to skvělá zpráva pro celé kardiovaskulární oddělení FNO a jeho pacienty, protože primář Branny je zkušený a uznávaný odborník a vědec s četnými mezinárodními zkušenostmi,“ říká ke jmenování Branneho ředitel FNO Evžen Machytka.

Marian Branny vystudoval LF UP v Olomouci a LF MU v Brně, absolvoval zahraniční stáže mimo jiné v The National Heart and Lung Institute v Londýně, v Herzzentrum v Bad Krozingenu v Německu a v Division Cardiology na University of Utah v Salt Lake City v USA. Napsal více než dvě desítky vědeckých článků, je předsedou revizní komise České kardiologické společnosti a členem výboru České asociace intervenční kardiologie. Před nástupem do FNO působil jako primář kardiologie v Nemocnici Podlesí v Třinci.

Kardiocentrum FNO je jedním z 11 komplexních kardiocenter v ČR, které byly vybrány ministerstvem zdravotnictví, aby pečovaly o nejtěžší pacienty s kardiovaskulárním onemocněním. Ostravské kardiocentrum má výborné zázemí v ostatních oborech fakultní nemocnice, díky tomu velký potenciál v poskytování superspecializované léčby kardiakům. Našim cílem je rozšíření stávajících kardiologických programů, zavedení nových léčebných metod, zřízení výukového centra pro kardiology z regionu. Kardiocentrum FNO má všechny předpoklady se stát hlavním centrem kardiologie v regionu,“ dodává ke svému jmenování Marian Branny.

Mgr. Naďa Chattová

vedoucí Odboru komunikace a marketingu,