LDN v Klokočově díky rekonstrukci omládla

Léčebna dlouhodobě nemocných Klokočov, která je detašovaným pracovištěm Fakultní nemocnice Ostrava, se dočkala po částečných vnitřních rekonstrukcích také opravy a zateplení vnějšího pláště léčebného pavilonu i správní budovy. Náklady na zateplení objektů, postavených před devadesáti lety, se vyšplhaly na více než 22 milionů korun. Z převážné části byly hrazeny z prostředků Státního fondu životního prostředí ČR.

Jsme rádi, že plánované části rekonstrukce celé léčebny jsou již dokončeny. Máme obě budovy opravené, v mnoha parametrech jsou reprezentativní, zateplení budov přinese v budoucnu úsporu energií. Samozřejmě ale máme stále co vylepšovat,“ komentuje výsledek rekonstrukce dlouholetý primář léčebny MUDr. Milan Stolička, Ph.D.

ldn-rekonstrukce-004

Léčebna poskytuje následnou léčebnou, rehabilitační a ošetřovatelskou péči zejména pacientům FN Ostrava, ale její služby využívají nemocní i z jiných zdravotnických zařízení z celého Moravskoslezského kraje. Čtyřpodlažní pavilon, kterému dominuje zastřešené atrium, prošel modernizací před 4 lety.

ldn-rekonstrukce-003

Léčebnu dlouhodobě nemocných považuji za velmi důležitou součást poskytované péče o naše pacienty. Věřím, že jim na cestě ke zlepšení jejich zdravotního stavu pomáhá nejen aktivní a profesionální přístup našeho personálu, ale také prostředí, které se díky rekonstrukcím podařilo v Klokočově vytvořit,“ uvedl po kolaudaci ředitel FN Ostrava MUDr. Jiří Havrlant, MHA.

ldn-rekonstrukce-001

V současnosti má léčebna Klokočov 140 lůžek následné a 20 lůžek sociální péče. Budovu nechala v roce 1929 postavit Revírní bratrská pokladna jako „Masarykův domov hornických dítek“. Léčebnou dlouhodobě nemocných je od roku 1975 a součástí FN Ostrava posledních osmnáct let. V roce 2019 zde pečovali celkem o 781 hospitalizovaných pacientů. Jejich průměrný věk byl necelých 76  let.