Krevní centrum je připraveno přijímat dárce

V Krevním centru FN Ostrava je v tuto chvíli zásoba všech transfuzních přípravků, které nemocnice potřebuje, dostatečná. Podle primářky Krevního centra doc. MUDr. Zuzany Čermákové, Ph.D, se ale situace může každou chvíli změnit: “Já bych chtěla apelovat na všechny zdravé dárce krve, ať se k odběru plynule objednávají, respektive čekají na naše výzvy tak, jak je budeme k odběru zvát, aby se u nás zbytečně nezdržovali."

Tak jako v celé fakultní nemocnici, tak i v prostředí Krevního centra jsou nastavené zvýšené bezpečnostní podmínky a všichni je musí bezpodmínečně dodržovat. Proto je každému dárci už při vstupu změřena teplota  a musí odpovědět na otázky ohledně rizikových kontaktů a pobytů.

„Dárci, prosíme vás pěkně, naši pacienti vás potřebují. Ale choďte k nám jen vy, kteří máte anamnézu jak rodinnou, tak pracovní, v pořádku. Děkujeme moc,“ doplňuje za Krevní centrum FN Ostrava její manažerka Bc. Naděžda Kalužová.

kc-pripraveno