04.01.2020

HOKEJOVÝ FANOUŠEK KANADSKÉHO TÝMU PROŽIL SILVESTR NA OPERAČNÍM SÁLE CHIRURGICKÉ KLINIKY FN OSTRAVA

Peter Telleman, 47letý otec dvou dětí z Amsterdamu, je vášnivým fanouškem hokejového týmu Kanady. Možná i proto, že má z Kanady manželku. Celá rodina tráví každý rok dovolenou na hokejovém Mistrovství světa juniorů. Letošní pobyt v Ostravě mu ale zkomplikovaly nečekané zdravotní potíže.

Byl přijat kvůli nejasným bolestem břicha a měl teploty. Podstoupil řadu vyšetření a laboratorní testy nakonec potvrdily zánětlivou komplikaci v dutině břišní, konkrétně v oblasti jater,“ přiblížil začátek hospitalizace hokejového fanouška přednosta Chirurgické kliniky FN Ostrava doc. MUDr. Petr Vávra, Ph.D., který byl poslední den roku 2019 na klinice. Nakonec se ukázalo, že ložisko se musí laparoskopicky odstranit. „Zákrok proběhl bez problémů a pacienta jsme mohli ve čtvrtek přeložit na standardní oddělení a pomalu jej připravovat na návrat k rodině,“ dodal doc. Vávra.

kanadsky_hokejovy_fanousek1

Nemocnice asi není místo, kde by se člověku líbilo, já ale musím říct, že pobyt tady byl naprosto v pořádku, a to i díky tomu, že většina personálu ovládá základy angličtiny. Cítím se výborně a vážně uvažuji o tom, že nedělní finálový zápas už budu sledovat s rodinou v hale,“ řekl se širokým úsměvem evidentně pozitivně naladěný Peter Telleman.

kanadsky_hokejovy_fanousek2

Podle docenta Vávry zatím nic nebrání tomu, aby muže v neděli dopoledne propustili a v pondělí odletěl zpět do Holandska tak, jak to má naplánováno. S propouštěcí zprávou, kterou dostal v angličtině, by pak měl doma absolvovat ještě kontrolní chirurgické vyšetření. Peter Telleman ale věří, že 13. ledna nebude chybět při natáčení velké televizní show v Dubaji, kterou technicky zajišťuje.