06.06.2014

Informátorky dobrovolnice pomáhají pacientům

Lépe se orientovat v rozsáhlém areálu FNO pomáhají dobrovolné informátorky

Od počátku června nabízí Fakultní nemocnice Ostrava zcela novou službu. Začaly zde působit dobrovolné informátorky, které pomáhají klientům a pacientům lépe se orientovat v areálu nemocnice. „Přestože nemocniční orientační systém je na vysoké úrovni, stále ještě se setkáváme s tím, že si někteří návštěvníci nevědí rady. Abychom je pocitů bezradnosti zbavili a vyšli jim co nejvíce vstříc, oslovili jsme dobrovolnice. Jde o bývalé zaměstnankyně FNO, které projevily zájem ve svém volném čase přispět ke zkvalitnění služeb poskytovaných našim klientům," říká Ing. Tomáš Oborný, MBA, tiskový mluvčí nemocnice, a doplňuje, že dobrovolnice budou pacientům i návštěvníkům nemocnice pomáhat s orientací v jednotlivých objektech. „Ženy s identifikační kartičkou s charakteristickým nápisem Informátorka se od počátku června pohybují u spojovacího krčku mezi lůžkovou částí a poliklinikou. Jejich stálé pracovní místo je fotokanceláře (bývalá prodejna Librexu) a jsou k dispozici každý všední den od 8 do 12 hodin."

Podle Ing. Oborného dojde během července ke sjednocení pracovního oděvu informátorek, který bude sestávat z tmavomodré haleny a kalhot. Kontaktní telefonní čísla na dobrovolné informátorky jsou k dispozici na informacích monobloku a polikliniky. „Věříme, že tato nová služba bude přínosem nejen pro pacienty, ale i pro zaměstnance, a to jak stávající, tak i bývalé," uzavírá tiskový mluvčí nemocnice.