Informátor na chodbách nově pomáhá klientům Fakultní nemocnice Ostrava

Už tři měsíce se pacienti i návštěvníci Fakultní nemocnice Ostrava mohou na chodbách setkávat s mužem ve světle modré vestě s nápisem Informace FNO. Jan Olšavský je připravený pacientům i návštěvám, které se v rozsáhlém komplexu nemocnice špatně orientují, poradit, případně je i osobně doprovodí tam, kam potřebují.

Ve Fakultní nemocnici Ostrava pracuji už 25 let. Jezdil jsem s novorozeneckou „rychlou“ i převozovou sanitkou. Po úraze už jsem se k práci vrátit nemohl, ale v nemocnici jsem chtěl zůstat. Když se rozhodovalo o zřízení místa informátora, rád jsem na tuto nabídku kývnul,“ přibližuje cestu ke své profesi Jan Olšavský a zároveň dodává, že je v úzkém kontaktu s kolegy, kteří pracují na informacích hlavních vstupů do lůžkového monobloku, Polikliniky, dětské kliniky a v Domově sester.

olsavsky

Po čtvrt roce fungování je více než jasné, že je to služba velmi žádaná a klienty nemocnice vítaná. „Od doby zřízení této nové funkce se na Jana Olšavského obrátilo s dotazem více než tři a půl tisíce pacientů i návštěvníků naší nemocnice. Zájem o jeho službu mají i imobilní pacienti na vozíku, které doprovodí až na místo jejich vyšetření. A když je potřeba, pomůže i personálu, který převáží pacienta z lůžkové části do diagnostického komplexu,“ říká Mgr. Daniel Naivert, MBA, vedoucí Odboru vnitřní bezpečnosti a krizového řízení.

B06C8BE3-67CB-499A-95CC-7A9AA92511D4

Informátor Jan Olšavský nejen pomáhá v lepší orientaci návštěvníkům a pacientům, ale také hlásí ostraze nemocnice i případné „závadové“ osoby nebo nepořádek v prostorách, které při své práci monitoruje. Kolik kilometrů denně nachodí zatím nepočítal. “ Baví mě práce s lidmi, potkávám se jak s kolegy z dopravy, tak kolegy zdravotníky. Navíc se kvůli operovanému kolenu potřebuji hýbat a chodit, takže mi moje práce vyhovuje i zdravotně,“ uzavírá Jan Olšavský.