I malé bubliny dokáží vyfouknout velkou pomoc

Výtěžek z prodeje oblíbených bublifuků pomůže zpříjemnit pobyt nemocných dětí na Klinice dětského lékařství FN Ostrava. Šek na 25 tisíc korun předaly osobně primáři Oddělení dětské hematoonkologie MUDr. Bohumíru Blažkovi zástupkyně firmy Wiky Renáta Beránková a Jarmila Všetulová."

{gallery}novinkytz/bublifuk{/gallery}

Společnost Wiky se snaží dělat radost dětem i rodičům, jak to jen jde. Napadlo nás tedy, že bychom mohli přinést trochu radosti i tam, kde obvykle příliš veselo není. Bublifuk patří k nejprodávanějšímu zboží a my jsme se rozhodli věnovat jednu korunu z každého prodaného kusu opět dětem, které to opravdu potřebují,“ přiblížila původ sbírky Renáta Beránková. Primář Oddělení dětské hematoonkologie MUDr. Bohumír Blažek u příležitosti předání šekua s úsměvem navrhl, jak by mohlo oddělení peníze využít. „Mě napadlo, že bychom za tu částku nakoupili dětem bublifuky a že by jim to udělalo radost. Ale samozřejmě vím, že to v nemocnici není možné.“ Vrchní sestra Kliniky dětského lékařství Bc. Katina Svěchovská hned dodala, že klinika dětem nakoupí pomůcky, které jim zpříjemní pobyt v nemocnici.