Hospitalizované děti dostanou k lepšímu uzdravení knížku

IMG_4893

100 knih přímo z tiskárny přivezla do Fakultní nemocnice Ostrava ostravská autorka Vava Čechová. Sbírku, kterou nazvala Letem dětským světem, si ale s chutí určitě přečtou i dospělí. Vznik své prvotiny přiblížila Vava Čechová velmi prozaicky:“ Před dvěma lety přišel syn ze školy s úkolem najít a naučit se nějakou říkanku na recitační soutěž. Hledali jsme dlouho, ale nenašli nic, co by se mu líbilo. Proto jsem mu napsala básničku tak říkajíc "na tělo". Syn soutěž vyhrál a učitelky kupodivu o básničku projevily zájem“. Loni už napsala básničku nejen synovi, ale i jeho spolužákům. A když zjistila, že se dětem líbí, požádala Alenu Procházkovou, aby veršíky doprovodila obrázky a vydala je v knižní podobě.

IMG_4899

„Knížka je opravdu moc milá, plná veselých básniček a doprovázená velmi pěknými ilustracemi. Už je postupně předáváme dětem na Chirurgické klinice, stomatochirurgii, infekční klinice,  dětské klinice a dětské neurologii i na klinice ORL a chirurgie hlavy a krku“, přiblížila využití neobvyklého daru Ph.Dr. Andrea Polanská, náměstkyně ředitele pro ošetřovatelskou péči. Fakultní nemocnice Ostrava zásilku knížek velmi přivítala .Každé rozptýlení, které děti během hospitalizace mají, jednoznačně přispívá k jejím uzdravování.