FC Baník finančně podpořil rizikové novorozence

Fotbalisté Baníku Ostrava dokázali, že jim není lhostejný osud nedonošených dětí. Když měli převzít 50 tisíc korun od své partnerské společnosti Czech Fund, rozhodli se, že tyto peníze věnují Fakultní nemocnici v Ostravě. Konkrétně Oddělení neonatologie, které zajišťuje komplexní péči o předčasné narozené děti z celého MS kraje. „ Finanční pomoci si velmi vážíme a peníze použijeme na vybavení dvou speciálních pokojů pro rizikové novorozence a maminky, které tak mohou být s miminkem prakticky hned po porodu společně na pokoji,“ řekla primářka Odd. neonatologie MUDr. Hana Wiedermannová. Šek převzala z rukou výkonného ředitele FC Baník Ostrava Mgr. Michala Běláka a Ing. Martina Pochylého z vedení společnosti Czech Fund, kteří shodně dodali, že jsou rádi, že peníze pomohou novorozencům, kteří nemají start do života úplně jednoduchý.

„Vnímáme jako svou povinnost pomáhat potřebným. Baník dnes zdaleka není jen klubem, který by veškeré síly soustředil do boje o ligové body. Uvědomujeme si společenský přesah značky Baníku a chceme lidem, kteří nás vnímají a sledují, jít příkladem i v mimo sportovní oblasti,“ uvedl Mgr. Michal Bělák, výkonný ředitel Baníku. „Proto jsme neváhali tuto finanční podporu zprostředkovat. Podobným způsobem se Baník Ostrava angažuje i v jiných charitativních projektech,“ dodal Mgr. Michal Bělák.

Oba pánové projevili zájem si Oddělení neonatologie hned prohlédnout. „Zaujalo nás především to, že ročně tady pečují až o 800 předčasně narozených dětí. Některé z nich při porodu váží pouhých 500 gamů.“ dodali shodně. Na závěr vedení FC Baník přislíbilo, že s penězi mohou ve Fakultní nemocnici počítat i v budoucnu a už teď mají fotbalisté ve svém diáři zaznamenanou návštěvu Kliniku dětského lékařství v předvánočním čase.

{gallery}novinkytz/banik{/gallery}