01.07.2021

Do Fakultní nemocnice Ostrava nastoupí 49 absolventů, nejvíce z Ostravské univerzity

Do Fakultní nemocnice Ostrava nastoupí v průběhu prázdninových měsíců 49 absolventů vysokých, vyšších odborných i středních škol se zaměřením na práci ve zdravotnictví. Jednoznačně nejvíce absolventů je z Lékařské fakulty Ostravské univerzity. Z celkem 34 nových lékařů jich vysokoškolský diplom v Ostravě získalo 20, u nelékařských oborů tvoří absolventi čtvrtinu nově příchozích.

Největší zdravotnické zařízení v Moravskoslezském kraji aktuálně zaměstnává téměř 3 700 lidí. Začínající zdravotníci jsou nedílnou součástí lékařských týmů na všech klinikách a odděleních. „Mám radost, že z nově nastupujících čerstvých absolventů je jich nejvíce právě z naší lékařské fakulty. Myslím si, že to je jasný důkaz toho, že se studenti během své praxe přesvědčili, že u nás dostanou prostor jak pro svůj profesní růst, tak i pro vědeckou práci,“ uvedl ředitel FN Ostrava MUDr. Jiří Havrlant, MHA.

Absolvent2

Nemocnici v příštích dvou měsících dále posílí rovněž 11 lékařů, kteří přicházejí z jiných zdravotnických zařízení. „Ukazuje se, že FN Ostrava je mezi zdravotníky vnímána jako perspektivní zaměstnavatel, který nabízí nejen výborné pracovní podmínky, ale i řadu zaměstnaneckých benefitů,“ doplnil náměstek ředitele pro personální řízení Mgr. Jiří Kocich, MBA.

Absolvent1

V průběhu prázdnin nastoupí do ostravské fakultní nemocnice také 15 čerstvých absolventů zdravotnických nelékařských oborů s ukončeným vysokoškolským či středoškolským vzděláním. Například Léčebnu pro dlouhodobě nemocné v Klokočově si jako své první pracoviště vybrali dva čerství maturanti Střední zdravotnické školy v Opavě. „Je pravda, že není úplně jednoduché sehnat do LDN nové sestry. Jsme proto moc rádi, že tito dva absolventi, kteří byli loni o prázdninách u nás na brigádě a osvědčili se, nastoupí po maturitě i natrvalo,“ těší se na nové kolegy vrchní sestra LDN Klokočov Bc. Jana Klementová.

Místa sanitářů jsou, stejně jako sesterská místa v ambulantním provozu, téměř obsazena. Rádi však ještě přivítají do týmu nové sestry na Interní a kardiologické klinice a také na Neurochirurgické klinice.