Den dárců krve se vydařil na jedničku!

V Krevním centru Fakultní nemocnice Ostrava jsme ve čtvrtek 14. června oslavili Světový den dárců krve. Během tohoto dne darovalo krev a krevní složky 258 dárců, z toho 8 přišlo poprvé. A nejen pro ně tu byl připraven bohatý program.

Před slavnostně vyzdobenou budovou krevního centra s červenými balonky symbolizujícími krvinky tak potřebné pro pacienty dárcům zahrál žesťový soubor Porubských trubačů. Umístěna tu byla také venkovní kavárna Laura Coffee, v níž si dárci krve mohli dát skvělou kávu zdarma. A po celý den také probíhala tombola, v níž mohli dárci získat hodnotné hlavní ceny, například pobyt v hotelu Odra na Ostravici a hotelu Jurášek v Kunčicích pod Ondřejníkem.

„Všichni odcházeli z odběru spokojeni a každý si odnášel nějaký dárek. Byl to velmi vydařený den, jeden z nejlepších ročníků za posledních deset let, ne-li nejlepší," vrací se k oslavě s pohodovou atmosférou i skvělým programem Bc. Naděžda Kalužová z Krevního centra FNO a hned dodává, že s Porubskými trubači se rovnou domluvili na jejich vystoupení na příští oslavě Světového dne dárců krve, která se uskuteční 14. června 2019. „Děkujeme všem dárcům za jejich dar krve a těšíme se na každého z nich při jejich příštím odběru," dodává Bc. Kalužová, kterou těší, že se tým dobrovolných dárců krve neustále rozrůstá. „V registru máme zhruba 13 tisíc dárců, z toho 10 tisíc daruje krev a krevní složky opakovaně. Měsíčně k nám přichází 150 až 160 nových dárců krve, během loňského roku se zaregistrovalo 1 600 dárců. A od 1. ledna do 31. května letošního roku 765 prvodárců," uzavírá.

{gallery}kliniky/kce/fotozakci/dendarcu2018{/gallery}