Aktuální informace k preventivním opatřením ve FN Ostrava

V rámci preventivních opatření dnes ředitel FNO MUDr. Jiří Havrlant, MHA vydal příkaz, kterým od zítřka tedy od 12.3.2020 ruší všechny zahraniční i domácí služební cesty všech zaměstnanců nemocnice, zrušeny jsou všechny kurzy a semináře s výjimkou vstupních školení pro nové zaměstnance. Zároveň jsou přerušeny všechny stáže studentů i zdravotníků z jiných zdravotnických zařízení.

Vedení nemocnice zároveň doporučilo na mimořádném sboru přednostů klinik a primářů oddělení, aby zhodnotili, zda je nutné, aby do nemocnice přišli  pacienti objednaní k pravidelným, například jednoročním preventivním kontrolám. Vedení doporučilo, aby individuálně posoudili, zda je osobní návštěva pacienta v ambulanci nutná a případně jej přeobjednali na pozdější termín. Pokud jde o vypsání receptu, není osobní návštěva nutná a pacient jej může dostat elektronicky. Neznamená to ale, že omezujeme provoz oddělení, jen chceme snížit počet lidí, kteří by pobývali v prostředí nemocnice.

Nařízení o uzavření škol zatím chod Fakultní nemocnice Ostrava v žádném případě neochromilo, protože zákonem umožněné Ošetřování člena rodiny využilo méně než 5 zaměstnanců. Z celkového počtu 3 512 zaměstnanců na něj mají nárok necelé čtyři stovky rodičů.

Zdravotníci i zaměstnanci Fakultní nemocnice Ostrava si plně uvědomují, že pracují ve zdravotnickém zařízení, které je pro region klíčové a v případě rozšíření korovirové epidemie budou řešit i ty nejzávažnější případy.