25.04.2012

Nová kavárna a minimarket

V novém bistru ostravské fakultní nemocnice si můžete dát ledovou kávu, která je podávána jen v několika špičkových hotelích ve Francii a Spojených arabských emirátech

Ostravská fakultní nemocnice má novou kavárničku i minimarket!

V ostravské fakultní nemocnici mohou pacienti i jejich blízcí využít služeb nové kavárny ve vstupní části nemocnice za Galerií Ametyst nebo nově zrekonstruovaného bistra v objektu bývalé infekční vrátnice u onkologického a plicního oddělení.

„Rekonstrukce části nemocnice nás na čas připravila o možnost nabídnout návštěvníkům příjemné občerstvení. To už patří minulosti," zdůrazňuje tiskový mluvčí Fakultní nemocnice Ostrava Tomáš Oborný. „Nejprve jsme modernizovali tradiční prostor občerstvení v poliklinice, v lednu 2012 začala velká rekonstrukce bývalého bufetu u infekční vrátnice, který jeho provozovatelé na vlastní náklady přeměnili v příjemné bistro s minimarketem. Bistro, kde vzniklo dvacet míst k sezení a kde bude v teplých dnech možné sedět i venku, je nyní už v provozu. Úplnou novinkou je minimarket, který nabízí základní potraviny, nápoje, cukrovinky, uzenářské a mléčné výrobky, drogerii a další zboží."

Velký výběr těch nejčerstvějších lahůdek nabízí i kavárna v prostoru u hlavního vchodu do nemocnice za Galerií Ametyst. Hosté si zde mohou dát například ledovou kávu, která je v České republice naprostým unikátem a v danou chvíli je podávána jen v několika špičkových hotelích ve Francii a Spojených arabských emirátech, k dispozici jsou nápoje z ječmene, zázvorový čaj, domácí zázvorová limonáda, fresh z čerstvých pomerančů či známé italské bombardino. Od května by zákazníkům měla sloužit i venkovní terasa, na které budou podávány speciální nápoje v ledu, čepované nealkoholické pivo a rovněž se zde bude několikrát týdně grilovat. Těm nejmenším bude sloužit prostorný dětský koutek. Od poloviny roku zde bude možné platit i platebními kartami. Všechny lahůdky včetně obložených mís a miniprovedení nabízených produktů je možné si v kavárničce i v bistru objednat, a to i mimo areál FNO.

Otvírací doba

Kavárnička

Pracovní dny od 7 do 18 hod.
Víkendy od 10 do 18 hod. a o svátcích od 13 do 18 hod.

Minimarket

Pracovní dny od 7 do 17 hod.
Sobota od 7 do 14 hod.,  neděle zavřeno

Bistro

Pracovní dny od 8.30 do 17 hod.
Víkend od 14 do 17 hod.

20120403_ZER_noviny_031

20120403_ZER_noviny_035


×
PředchozíDalší
Načítání