Porodní sál

 •  

  Kdy do porodnice?
  Co si vzít do porodnice
  Předporodní kurzy
  Povídání o porodu a péči o dítě
  Prohlídka porodnice
  Fotogalerie

  Staniční sestra:
  Kamila Bulawová

  Je zařízen s důrazem na bezpečí rodičky a dítěte po celou dobu jejich pobytu na porodním sále. K dispozici jsou prostorné porodní pokoje s vlastním sociálním zařízením, polohovacím porodním lůžkem a dětským vyhřívaným lůžkem s monitorem dechu. Na tento pokoj rodička a její doprovod přicházejí hned po přijetí a až do porodu jej nemusí opustit. Je určen jenom pro ni, pro ničím a nikým nerušený porod dítěte, jeho první přiložení. Po porodu zůstáváte na pokoji s dítětem, pokud to zdravotní stav maminky i novorozence dovolují, po dobu 2 hodin.


  Na porodním pokoji můžete využít gymnastické míče, masážní pomůcky, křesla, CD přehrávače, aroma-lampy, tvarovací vaky, po domluvě žíněnku a porodní stoličku. To vše Vám umožňuje strávit první dobu porodní v optimální poloze s využitím relaxace a správného dýchání. Přijdete-li s připraveným porodním plánem, bude naší snahou jej maximálně respektovat.

  Porodní sál je vybaven centrálním monitorovacím systémem srdeční aktivity plodu a jako jediný v Moravskoslezském kraji i přístrojem ke snímání EKG plodu. Díky tomu můžeme včas rozpoznat rozvíjející se riziko nedostatku kyslíku u plodu v děloze. Přímo v prostorách porodního sálu je k dispozici i vlastní operační sál pro případné provedení císařské řezu.

  S ním sousedí novorozenecká jednotka intenzivní péče. Při porodu je možné provést odběr pupečníkové krve.

   

  K porodu přijímáme všechny maminky i bez registrace!


Přednosta
doc. MUDr. Ondřej Šimetka, Ph.D., MBA
Telefon+420 597 371 802
EmailJavaScript@@b25kcmVqLnNpbWV0a2FAZm5vLmN6
Sekretariát
Telefon+420 597 371 802
OBJEDNÁNÍ k vyšetření
RECEPCE OD 11:00 - 15:00
Telefon+420 597 371 310
Telefon+420 597 371 311
Telefon+420 597 371 810
×
PředchozíDalší
Načítání