07.01.2022

FN Ostrava zvítězila v celostátní anketě spokojenosti pacientů v rámci Moravskoslezského kraje, v ČR byla druhá

FN Ostrava se v celostátním žebříčku spokojenosti pacientů s názvem „Nemocnice ČR 2021“ umístila na 1. místě v Moravskoslezském kraji v kategorii hospitalizovaných pacientů a v kategorii finančního zdraví. V rámci celé České republiky obsadila skvělé 2. místo v kategorii hospitalizovaných pacientů. Prvenství patřilo Ústřední vojenské nemocnici v Praze. Do ankety se zapojilo 150 zdravotnických zařízení, která mají akutní lůžka. Pacienti se měli možnost vyjádřit formou anonymní ankety organizované HealthCare Institute o.p.s., a to v období od 1. února do 31. srpna 2021. Ankety se zúčastnilo celkem 31 697 hospitalizovaných pacientů nemocnic.

Dotazníky spokojenosti měli k dispozici pacienti na všech lůžkových a odděleních a klinikách. A záleželo jen na nich, jestli poměrně obsáhlý dotazník vyplní. Nakonec jsme získali názor od více než 600 hospitalizovaných,“ uvedla vedoucí Oddělení marketingu FN Ostrava Ing. Hana Maiwaelderová. Celostátní hodnocení nemocnic z celé České republiky je zaměřeno na bezpečnost a spokojenost pacientů. Dotazník vyplnilo celkem téměř 32 tisíc hospitalizovaných.

První místo v kraji a druhé místo v republice v anketě, o jejímž vítězi rozhodovali výhradně pacienti, kteří u nás byli hospitalizovaní, je pro vedení určitě potěšující zprávou. Hlavně ale pro personál, který to v uplynulých dvou letech má na převážné většině pracovišť velmi náročné. Vnímám to i jako jakousi veřejnou formu poděkování za jejich práci,“ zhodnotil výsledky 16. ročníku prestižní ankety ředitel FN Ostrava MUDr. Jiří Havrlant, MHA.

Respondenti měli možnost odpovědět na celkem 33 otázek, které byly zaměřeny především na přístup lékařů a sester, srozumitelnost podaných informací, na čistotu oddělení, ale lidé se mohli vyjádřit i k tomu, co by se v nemocnici mělo změnit.

Ve Fakultní nemocnici Ostrava pracuje přes 700 lékařů a 2 700 zaměstnanců v nelékařských zdravotnických profesích.