29.06.2017

Život v kufříku

Projekt Život v kufříku

Ve středu 28. 6. 2017 se oddělení neonatologie Fakultní nemocnice Ostrava zapojilo do projektu s názvem Život v kufříku. Tento projekt je orientován na děti, které jsou po narození z oddělení neonatologie předány do náhradní rodinné péče. Cílem projektu je zajistit dítěti vzpomínky na nejútlejší věk a usnadnit jim tak v budoucnu nalézt svou identitu. Nadační fond La Vida Loca poskytuje pro tyto děti kufříky, vybavené předměty, které novorozenci zcela běžně získávají od svých rodičů. Jedná se o první oblečení, dudlík, hračku, lahvičku, deníček miminka a další vzpomínkové předměty. Na oddělení neonatologie mohou být pořízeny fotografie dítěte a otisk nožičky nebo ručičky, které tvoří rovněž obsah kufříku miminka. Pěstounům nebo adoptivním rodičům je tak spolu s dítětem předán také kufřík se vzpomínkami miminka.

Iniciátorkou projektu je Mgr. Michaela Chmelařová. V současné době je do projektu zapojeno již 14 nemocnic ČR.