03.10.2017

Nová traumaabmulance

Se zrekonstruovanou traumatologickou ambulancí jsou spokojeni zdravotníci i pacienti

V září byla ve Fakultní nemocnici Ostrava ukončena rozsáhlá rekonstrukce traumatologické ambulance Traumatologického centra FNO.

„Výsledkem je komfortní pracoviště zcela odpovídající nejvyššímu soudobému standardu, které nám poskytuje perfektní podmínky pro práci," konstatuje doc. MUDr. Leopold Pleva, CSc., primář Traumatologického centra FNO, a dodává, že investice ve výši 10 mil. Kč (6 mil. Kč státní dotace, 4 mil. vlastní zdroje) je zde patrná na každém kroku.

Součástí výrazně modernizované ambulance, kterou denně projde až sedm desítek pacientů, je například nový zákrokový sál s dospávacím pokojem, recepce i elektronický vyvolávací systém.

„Do traumatologické ambulance nepřicházejí jen lidé, kteří potřebují akutní ošetření, ale také pacienti objednaní ke kontrole. K tomu slouží dvě obecné ambulance. Ty jsou v provozu denně od 7 do 15 hodin, v nočních hodinách a o svátcích a víkendech zastává povinnosti traumaambulance pracoviště urgentního a akutního příjmu," přibližuje aktivity zrekonstruovaného pracoviště Bc. Miroslava Berková, vrchní sestra Traumatologického centra FNO. Kromě toho je tu i poradna, jež je v pondělky zaměřena na pacienty s úrazy kolene, v útercích se specializuje na úrazy nohy, středy jsou určeny dětským pacientům, čtvrtky patří septické poradně a pacientům s poraněním ruky a páteční poradny pacientům s poraněním ramene a horní končetiny," pokračuje Bc. Berková s tím, že poradny vedou stabilně stejní lékaři, ale v traumatologické ambulanci se lékaři střídají jednou za tři měsíce až půl roku. Cíl je jasný: všichni lékaři Traumatologického centra FNO by se měli dokonale orientovat v běhu všech částí pracoviště.