Světový den ledvin

Dnem otevřených dveří nefrologické ambulance a hemodialyzační stanice se Fakultní nemocnice Ostrava opět připojí ke Světovému dni ledvin.

Lidé, kteří by se chtěli dozvědět něco bližšího o prevenci či léčbě onemocnění ledvin, mohou ve čtvrtek 9. března v rámci Světového dne ledvin navštívit od 7 do 11 hodin nefrologickou ambulanci hemodialyzačně-transplantačního oddělení Interní kliniky Fakultní nemocnice Ostrava, či se během dne otevřených dveří seznámit s chodem hemodialyzační stanice. Světový den ledvin je v České republice organizován pod záštitou České nefrologické společnosti a hemodialyzačně-transplantační oddělení Interní kliniky FN Ostrava se do této preventivní akce zapojuje již pravidelně.

Během dne otevřených dveří se může široká veřejnost, pacienti, rodinní příslušníci i přátelé dialyzovaných pacientů ve FNO seznámit s chodem nefrologické ambulance, kde bude zájemcům bezplatně vyšetřena moč a změřen tlak krve. Při návštěvě hemodialyzační stanice se seznámí s problematikou prevence a léčby onemocnění ledvin, dozvědí se zajímavé informace o léčbě dialýzou a o dalších aktivitách zaměřených na podporu dialyzovaným pacientů.