21.11.2014

Cvičení Ebola 2014

Pacient v biovaku, hasiči a zdravotníci v protichemických oblecích, tak vypadalo cvičení složek IZS ve Fakultní nemocnici Ostrava Ebola 2014

V západní Africe už se ebolou nakazilo 15 tisíc lidí, z nichž asi 5 420 nemoci podlehlo. Aby epidemie této nemoci neohrozila i Evropu, je třeba dodržovat přísná opatření a zajistit dokonalou připravenost všech složek systému. I proto se ve Fakultní nemocnici Ostrava (FNO) konalo dnes, v pátek 21. listopadu od 10.30 hodin, taktické cvičení Integrovaného záchranného systému Moravskoslezského kraje s názvem Ebola 2014.

Cílem této akce, kterou iniciovala právě FNO, bylo prověřit úroveň vzájemné spolupráce zdravotnického personálu oddělení centrálního příjmu FNO, Kliniky infekčního lékařství FNO, pracovníků Krajské hygienické stanice MSK a složek IZS v případě potřeby ošetření pacienta s podezřením na onemocnění ebolou. Cvičení přispělo ke stanovení priorit, prověřilo kvalitu ochrany personálu a pacientů i plynulost převozu pacienta na specializované pracoviště, zahrnovalo dekontaminační kroky i provedení protiepidemických opatření u potenciálně nakažených osob.

PB216974